$
אינטרנט

גוגל מכחישה את הדיווחים: "לא מקימים רשת חברתית משלנו"

שורה של אתרי טכנולוגיה טענו כי החברה תשיק את הרשת Circles, אלא שבגוגל אומרים כי הם כלל לא עובדים על מוצר כזה, ולכל היותר יוסיפו "שכבה חברתית" לשירותים שהם מציעים

יוסי גורביץ 10:0914.03.11

אתרי טכנולוגיה ברחבי העולם התמלאו הלילה (ב') בדיווחים על רשת חברתית חדשה שעומדת גוגל להשיק, שכונתה Circles. חלק מהכותבים מתעקשים כי ראו את הרשת בפעולה, אך גוגל מכחישה בתוקף את הקמתה.

 

מקור הדיווחים היה, ככל הנראה, הבלוג ReadWriteWeb. לפי הידיעה שפורסמה שם, Circles

אמור היה להיות כלי "מעודן" לשיתוף תוכן, כגון תמונות, וידיאו, והודעות סטטוס. גוגל היתה אמורה, על פי הדיווח, לחשוף את Circles היום, במהלך כנס South by Southwest. לטענת ReadWriteWeb, סירקלס פותח על ידי כריס מסינה, שיש לו נסיון רב ביצירת תוכנות "חברתיות", יחד עם ג'ונתן ספוסאטו, מנכ"ל שירות התמונות "פיקניק" של גוגל.

 

הדיווח של ReadWriteWeb הוליד גל של שמועות ברשת, כשהכותבים מנסים לנחש אילו פיצ'רים ייכללו בפלטפורמה, ומה תהיה הגישה של גוגל למפתחים שירצו ליצור אפליקציות עבורה. אלא שגוגל הכחישה תחילה כי יש בכוונתה להציג אתר חברתי כלשהו במהלך כנס South by Southwest, ולאחר מכן יצאה בהכחשה גורפת על עצם קיומו של המוצר.

 

למרות ההכחשה של גוגל, מייסד טק-קראנץ' מייקל ארינגטון ממשיך לטעון כי סירקלס קיים, אלא שגוגל לא תסתכן בהכרזה פומבית עליו, ודאי לא בעת כנס. גם הבלוגר טים או'ריילי כתב בטוויטר כי ייתכן שמחקר של גוגל שהגיע לידיו נועד להוביל להשקת מוצר זה.

 

שמועות על כוונתה של גוגל לבנות רשת חברתית רווחות כבר יותר משנה (מאז כשלונה של גוגל באזז), למרות הכחשות חוזרות ונשנות של החברה בנושא. לדבריה, היא מתכוונת לכל היותר לצרף שכבה "חברתית" למוצרים הקיימים שלה, כמו מנוע החיפוש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x