מכשירים

לשחק בתלת-ממד בלי משקפיים מיוחדים? זה לא כל כך פשוט

קונסולת המשחקים 3DS סופגת ביקורת דווקא על הפיצ'ר שבו התגאתה נינטנדו יותר מכל: התצוגה בשלושה ממדים. מבקרים ומשתמשים מתלוננים שהיא אינה נוחה ומעייפת את העיניים. מבחינת חומרה הקונסולה דווקא זוכה למחמאות

שי ענבל 15:5707.03.11

כשנינטנדו השיקה את הקונסולה 3DS, היא התגאתה בכך שמדובר בקונסולה הראשונה שמאפשרת לשחק במשחקי תלת-ממד ללא משקפיים מיוחדים. על הקונסולה, שירשה את נינטנדו DS, הותקן מתג מיוחד שמאפשר לכוון את התצוגה הייחודית.

 

אבל נראה שהשמחה היתה מוקדמת מדי: שורה של מבקרי אתרי משחקים

וגאדג'טים, יחד עם משתמשים שהספיקו לקנות את הקונסולה החדשה לאחר השקתה ביפן, מביעים חוסר שביעות רצון מאופציית התלת-ממד במכשיר.

 

אחת הביקורות הקטלניות ביותר היא של בריאן אשקרפט מ-Kotako, אתר הגיימינג הפופולרי. לפי אשקרפט, תצוגת התלת-ממד אמנם מלהיבה בתחילה, אך לאחר מכן מתבררת כמעיקה ומעייפת פיזית במיוחד - דבר שגרם לו לכבות אותה לחלוטין.

 

אשקרפט מציין כי ייתכן שהתלת-ממד לבדו אינה הסיבה היחידה לעייפות העיניים. ייתכן שגם המעבר בין שני סוגי מסכים - האחד תלת-ממדי והשני דו-ממדי (מסך המגע התחתון המשמש לשליטה), פגע בחווית המשתמש.

 

בעיה נוספת ב-3DS שקשורה לנושא התלת-ממד היא הצורך לצפות במסך בזווית מיוחדת - מה שמחייב את השחקן להימנע מתזוזה תוך כדי משחק. טום הוגינס, כתב הטכנולוגיה והגיימינג של "הטלגרף" הבריטי, כותב: "אם תזיז את הקונסולה מהפוזיציה הנכונה, זה יכול להיות מסובך למצוא את הזווית שוב". גם הוגינס ציין כי משחק ממושך בתלת-ממד מעייף מאוד את העיניים.

 

המבקרים לא היו היחידים שראו בתצוגה בשלושה ממדים את אחד הפיצ'רים הבעייתיים במכשיר: חיפוש בטוויטר מעלה שלל תלונות של שחקנים שכבר רכשו את הקונסולה, ומתלוננים כי העיניים שלהם התעייפו כתוצאה ממשחק בה.

 

עם זאת, רוב המבקרים מציינים שמלבד עניין התלת-ממד, הנינטנדו 3DS היא קונסולה מוצלחת. לדבריהם, שווה לשדרג אליה מהנינטנדו DS (שגרסתו האחרונה יצאה ב-2006), בעיקר בזכות החומרה המשופרת. נכון לסוף 2010, הנינטנדו DS על שלל גרסאותיו מכר כ-145 מיליון יחידות - מה שהפך אותו לקונסולת המשחקים הניידת הפופולרית ביותר בכל הזמנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x