$
אינטרנט

מוזילה יוצרת חנות אפליקציות פתוחה

אפליקציות רק למכשירי אפל, הדפדפן כרום או פייסבוק? במוזילה מנסים לפעול אחרת, ופותחים חנות יישומים שיעבדו על כל מכשיר וכל דפדפן

יוסי גורביץ 11:3007.03.11

מוזילה הכריזה בימים האחרונים על הקמת חנות אפליקציות רשת פתוחה, והיא מזמינה מפתחים ליצור יישומים עבורה. הכיוון שמקדמת מוזילה מנוגד למגמה שהפכה מקובלת בשנים האחרונות, של בניית אפליקציות במערכת סגורה עבור מכשיר ספציפי.

 

הפרויקט של מוזילה החל במאי שעבר, לאחר

שמי שנחשב לממציא הדפדפנים, סר טים ברנרז-לי, מחה על מגמת האפליקציות המיועדות למערכות מסוימות בלבד, תהליך שלדבריו סוגר את הרשת, שנועדה להיות פתוחה. ברנרז-לי התייחס בדבריו לאפליקציות פייסבוק ואפל.

 

חנות האפליקציות של אפל, האפסטור, המיועדת רק למכשירי החברה, הפכה למודל המקובל בקרב חברות רבות. לאחרונה הצטרפה גם גוגל למגמה הזו, והודיעה על פתיחת חנות לאפליקציות רשת שיהיו זמינות רק בכרום, הדפדפן שלה. סמנכ"ל הסלולר של מוזילה, ג'יי סאליבן, תקף את המודל של אפל, ואמר כי משתמשים רוצים יכולת לייבא את התוכנה שלהם לכל מכשיר.

 

המטרה של החנות של מוזילה - שאף שחררה API לשם כך - היא בניית אפליקציות רשת שיעבדו על כל מכשיר ועל כל דפדפן. המשתמש בונה אפליקציות רשת, ומשתמש בכלי הפיתוח שיצרה מוזילה כדי להתקין אותו על שלל דפדפנים ומכשירים. המשתמש יכול גם לבנות חנות אפליקציות משלו, בכלל זה  יישומים בתשלום. בעתיד מתכוונת מוזילה לשחרר כלים נוספים, שיאפשרו בין השאר סינכרון של אפליקציות הרשת בין המחשב לסלולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x