שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
טכנולוגי

אפל במגעים עם חברות תקליטים שיעניקו לרוכשי המוזיקה ב-iTunes גישה נוחה יותר לשירים

בין החברות שאיתן מנהלת אפל מו"מ: יוניברסל מיוזיק ו-EMI. השירות יאפשר גם הורדות למכשירי אייפד, אייפוד ואייפון המחוברים לאותו חשבון

סוכנויות הידיעות 11:1305.03.11

חברת אפל במגעים עם חברות תקליטים שיעניקו לרוכשי המוזיקה באייטיונס גישה נוחה יותר לשירים במספר של מכשירים שונים, כך על פי שלושה אנשים המקורבים לנושא.

 

בין החברות שאיתן מנהלת אפל מו"מ: יוניברסל מיוזיק של וויונדי, ו-EMI. ההכרזה על ההסכם עשויה להתפרסם עד אמצע השנה.

 

ההסכם

יעניק למשתמשים גמישות רבה יותר בגישה למוזיקה שרכשו. אפל וחברות התקליטים מעוניינות לשמור על הביקוש להורדות דיגיטליות לנוכח עליית הפופולאריות לשירותי אינטרנט כמו פנדורה מדיה, שלא מוכרים סינגלים אלא מאפשרים למשתמשים להוריד שירים מהאינטרנט.

 

העסקה המתגבשת תעניק ללקוחות אייטיונס גיבוי קבוע למוזיקה שהם רוכשים, במידה והמקורי פגום או אבד. השירות יאפשר גם הורדות למכשירי אייפד, אייפוד ואייפון המחוברים לאותו חשבון באייטיונס. המהלך יהווה צעד נוסף לעבר גישה אוניברסלית לתוכן המאוחסן ברשת.

 

אפל, שהחלה לראשונה למכור מוזיקה דרך אייטיונס ב-2003, הפכה לקמעונאית המוזיקה המובילה בארצות הברית ב-2008, לאחר שעקפה את וול מארט. אייטיונס היוו 69% מכלל ההורדות הדיגיטליות בארצות הברית בחודש ספטמבר.

אולם כיום אייטיונס מתמודדת עם תחרות מצד שירותי אינטרנט חדשים כמו Spotify ו-MOG, שמאפשרים ללקוחות להקשיב לשירים מכל מקום באמצעות חיבור רשת, במקום להוריד את השיר למחשב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x