$
אינטרנט

השופטים קבעו: מייסד ויקיליקס יוסגר לשבדיה - שם הוא מואשם באונס

פרקליטו של ג'וליאן אסאנג' הודיע שיערער על החלטת ביהמ"ש באנגליה. לטענת מקים אתר ההדלפות ההאשמות נועדו להביא להסגרתו לארה"ב, לאחר שהמסמכים שפירסם הביכו את וושינגטון

אבנר קשתן 13:4924.02.11

בית המשפט באנגליה קבע היום (ה') כי ג'וליאן אסאנג', מייסד אתר ההדלפות ויקיליקס, יוסגר לרשויות החוק בשבדיה. מפרקליטו של אסאנג' נמסר כי הוא יערער על ההחלטה.

 

אסאנג' הואשם בחודש אוגוסט בארבע עבירות של אונס והטרדה מינית, והאינטרפול הוציא נגדו צו מעצר בינלאומי. המתלוננות נגדו הן שתי פעילות בארגונים חברתיים שאיתן עבד.

 

בראשית חודש דצמבר הסגיר את עצמו אסאנג' לרשויות החוק באנגליה, וכעבור כשבוע החליטו השופטים לשחרר אותו בערבות. מאז הוא נמצא במעצר בית,
בזמן שבית המשפט דן בבקשת שבדיה להסגרתו.

 

אסאנג' הכחיש את ההאשמות נגדו, וטען כי הן נועדו להביא להסגרתו לארה"ב, על רקע פרסום מסמכים רבים שהביכו את וושיגנטון. בין היתר אחראית ויקיליקס לפרסום מאסיבי של מברקים סודיים ששלחה מחלקת המדינה, שעורר מבוכה דיפלומטית רבה. לפני כן הציג אתר ההדלפות מסמכים הנוגעים למלחמותיה של ארה"ב בעיראק ובאפגניסטן.

 

טענותיו של אסאנג' נגד ההסגרה התבססו על כך שמשפטי אונס בשוודיה נערכים בשיטתיות "באופן סודי ומאחורי דלתיים סגורות, תוך הפרה בוטה של הצדק". לטענתו, אם יוסגר בהמשך לארה"ב, הוא עלול לעמוד בפני עונש מוות בשל פרסום ההדלפות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x