• תפריט
חדשות טכנולוגיה

צוקרברג: עשרות "טלפוני פייסבוק" עד סוף השנה

הרשת החברתית אולי לא תייצר מכשיר טלפון משלה, אבל היא נותנת את ברכתה ליצרניות שישלבו אותה בממשק המשתמש הנייד

אבנר קשתן 15:4515.02.11
מי שקיווה לסמארטפון בגווני לבן וכחול, שפותח על ידי מארק צוקרברג עצמו עשוי להתאכזב. אבל מי שרק רוצה טלפון שיבליט סטטוסים, תמונות ואירועים מהרשת החברתית צפוי ליהנות ממבחר רחב של מכשירים בזמן הקרוב. על פי מנכ"ל פייסבוק, שנאומו שודר על מסך בתערוכת הסלולר בברצלונה, עד סוף 2011 צפויים לצאת עשרות טלפונים עם אינטגרציה לרשת החברתית.

 

החברה הראשונה שהציגה "פייסבוק פון" היא INQ הבריטית, שהדגימה בשבוע שעבר את מכשיר ה-Cloud Touch מבוסס האנדרואיד. היום הציגה חברת HTC הטייוואנית שני מכשירי אנדרואיד חדשים, ה-Salsa וה-Chacha, עם כפתור פייסבוק יעודי.

 

 
מדבריו של צוקרברג משתמע כי עשרות המכשירים שהזכיר לא כוללים רק מכשירים ייעודיים, כמו אלה של HTC ו-INQ, אלא גם מכשירים שבהם קיימת אינגטרציה עמוקה יותר עם פייסבוק. היא יכולה להתבטא בווידג'טים ובתוכנות להצגת המידע, או בשימוש ב"סים פייסבוק": סים כזה יכיל בנוסף למספר הטלפון גם את פרטי המשתמש ברשת החברתית, ויאפשר לגשת לחשבון ברשת החברתית מכל מכשיר שאליו יוכנס כרטיס הסים.
 
חברת Gemalto ההולנדית הציגה בתערוכה סים כזה: הוא יאפשר גם לטלפונים פשוטים להתחבר לחשבון הפייסבוק, לעדכן סטטוסים ולצפות בתגובות, לכתוב על "קירות" החברים, לקבל התראות (Notifications) ועוד.
 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x