$
חדשות טכנולוגיה

טכנולוגיית זיהוי התנועה של הקינקט מגיעה גם למחשב האישי

חברת Asus ופרייסמנס הישראלית, שפיתחה את הטכנולוגיה, יציגו בכנס CES מוצר המאפשר לתרגם את תנועות המשתמש לפעולות נפוצות במחשב

אבנר קשתן 18:2803.01.11

לא רק למשחקים: הטכנולוגיית של חברת פריימסנס הישראלית, המאפשרת לזהות את תנועות המשתמש, תגיע למחשבים האישיים בשיתוף פעולה עם חברת Asus הטיוואנית - כך מדווחת סוכנות הידיעות AP. הטכנולוגיה עומדת בבסיס בקר התנועה של קונסולת האקסבוקס של מיקרוסופט, קינקט. אסוס מוכרת בעיקר בתחום המחשבים הניידים, עם סדרת הנטבוקים eee ומחשבים אחרים.

מחשב של אסוס. המוצר צפוי להגיע לשוק באמצע 2011 מחשב של אסוס. המוצר צפוי להגיע לשוק באמצע 2011

 

הטכנולוגיה תשולב במוצר בעל השם הקשה להגייה WAVI Xtion. בדומה לחומרה הקיימת לקינקט, גם המוצר החדש צפוי לכלול מצלמת וידיאו ומצלמה תלת-ממדית, מה שמאפשר ליצור מודל של תנועות המשתמש בשלושה ממדים. בנוסף הוא יכלול מערך רמקולים המאפשרים שליטה קולית.

 

התוכנה שאיתה יגיע ה-WAVI Xtion לתרגם את תנועות ופקודות המשתמש לפעולות נפוצות במערכת ההפעלה. ה-WAVI Xtion צפוי להגיע לשוק ברבעון השני של 2011, ומחירו טרם הוכרז. אסוס ופריימסנס צפויות להציג את המוצר בכנס CES בסוף השבוע, שם ניתן יהיה ללמוד יותר על האפשרויות שהוא מספק למשתמש.

 

הקינקט של מיקרוסופט הושק בתחילת חודש נובמבר וזכה להצלחה, עם מעל 5 מיליון יחידות שנמכרו בחודשיים הראשונים. תוך זמן קצר הוצע פרס כספי למי שיצליח לפרוץ את הקינקט כך שניתן יהיה להשתמש בו במחשבים אישיים - פרס שהוענק ימים ספורים לאחר פתיחת התחרות. מאז הודגמו רעיונות יצירתיים רבים שמיישמים את הטכנולוגיה במחשבים אישיים, רעיונות שיהיו קלים (וחוקיים) יותר למימוש עם חומרה התומכת רשמית במחשבי PC.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x