$
חדשות טכנולוגיה

עוברים לעידן הטאבלטים: מיקרוסופט תשיק גירסה של חלונות למעבדי ARM

דיווחים: לראשונה זה יותר מעשור תופץ גירסה של חלונות למעבדים שאינם תואמי אינטל. הסיבה: השימוש הנרחב במעבדי ARM בסמארטפונים ובמחשבי לוח

אבנר קשתן 14:2022.12.10

מיקרוסופט צפויה להציג בחודש הקרוב גירסה חדשה של חלונות המותאמת למעבדי ARM, סוג המעבדים הנפוץ בסמארטפונים ובמחשבי טאבלט - כך מדווחים סוכנות הידיעות "בלומברג" והעיתון "וול סטריט ג'ורנל". עדיין לא ברור אם הגרסה תתבסס על חלונות 7, או על גרסה 8 העתידית של מערכת ההפעלה, שלפי

ההערכות תוצג לראשונה בחודש הבא.

 

הגירסה לא תכיל את כל רכיבי מערכת ההפעלה השולחנית, המתאימה למעבדי אינטל ו-AMD שעליהם מתבססים מחשבים שולחניים וניידים רבים. התמיכה ב-ARM תאפשר למיקרוסופט לפנות לשוק הטאבלטים המתעורר, ולא רק לשוק הסמארטפונים, אשר עבורו פיתחה את המערכת הסלולרית ווינדוז פון 7, שתומכת כבר היום ב-ARM.

 

עד שנת 1999 תמכה מיקרוסופט בכמה סוגי מעבדים למערכת ההפעלה שלה, אך החל ממהדורת חלונות 2000 נתמכים רק שבבי אינטל ושבבים תואמים, כגון אלה של AMD.

על כן, כשמיקרוסופט ניסתה להשיק טאבלטים מבוססי חלונות, כמו מכשיר ה-HP Slate, היא התבססה על מעבדי ה-Atom של אינטל, שתוכננו במקור לנטבוקים ופחות מתאימים לסמארטפונים ולמכשירי טאבלט קטנים.

 

המהלך של מיקרוסופט צפוי לפגוע באינטל, אשר על פי דיווחים פועלת לשווק מעבדי Atom קטנים וחסכוניים יותר כדי לבסס את מעמדה בשוק המכשירים הניידים מול ARM. תוכניותיה של אינטל צפויות לצאת אל הפועל במהלך 2011.

 

מיקרוסופט, אינטל ו-ARM בחרו שלא להגיב לדיווחים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x