$
מכשירים ומדריכים

ברוך הבא: האייפד מגיע רשמית לישראל

יבואנית מוצרי אפל בארץ, iDigital, הודיעה כי תערוך מחרתיים מסיבת עיתונאים שבה תכריז רשמית על השקת הטאבלט בישראל, שמונה חודשים אחרי הגעתו למדפים בארה"ב. המחיר עדיין לא ידוע, אבל iDigital הבטיחה בעבר "מחירים תחרותיים ביותר"

עומר כביר 13:1319.12.10

הטאבלט המפורסם של אפל, אייפד, מגיע באופן רשמי לישראל, כשמונה חודשים לאחר שהחל להימכר בארצות הברית.

 

חברת iDigital, המשווקת הרשמית של מוצרי אפל בישראל, הודיעה היום (א') כי ביום שלישי הקרוב תערוך מסיבת עיתונאים, שבה תכריז רשמית על ההשקה של הטאבלט בארץ. המכשיר כבר נמכר בארץ בחנויות וברשתות שונות, במסגרת ייבוא לא רשמי.

 

בשלב זה לא ידוע עדיין מה יהיה מחיר המכשיר בארץ, אולם בעבר הצהירה iDigital כי המחירים יהיו תחרותיים ביותר, ולדברי מקורות בתחום הצהרה זו עדיין בתוקף. עם זאת, המחירים בארה"ב (החל מ-499 דולר, לא כולל מס) עדיין צפויים להיות נמוכים יותר. ככל הנראה, מכירת המכשיר בארץ תחל כבר ביום שבו תיערך מסיבת העיתונאים.

 

השקת האייפד בניו יורק. בארץ חיכו וחיכו השקת האייפד בניו יורק. בארץ חיכו וחיכו צילום: טלי שמיר

 

הצרות במכס - ועדכון העברית

 

מנכ"ל אפל, סטיב ג'ובס, חשף את האייפד בינואר האחרון, והוא הגיע למדפים בארה"ב בתחילת אפריל. הטאבלט זכה לשבחים רבים בזכות ממשק המשתמש מבוסס מסך הרב-מגע שלו, הדומה לממשק של אייפון. מאז השקתו הוא עורר את תחום הטאבלטים, שקודם לכן עניין בעיקר אנשי עסקים, ולא את הציבור הרחב. מאז השקתו קמו לאייפד מתחרים רבים, כמו סמסונג גלקסי טאב, אך הטאבלט של אפל עדיין נחשב למצליח ביותר, עם מכירות של 7.5 מיליון מכשירים עד סוף חודש ספטמבר.

 

בדומה לאייפון, מאז השקת אייפד ציפו מעריצי אפל רבים להגעתו הרשמית לישראל, בין אם באמצעות חברות הסלולר ובין אם באמצעות iDigital עצמה, אך זו בוששה להגיע. בינתיים ניצלו יזמים עצמאיים ורשתות שונות את הפער שנוצר, וסיפקו את המכשיר בייבוא לא רשמי ובמחירים גבוהים בהרבה מאשר בארה"ב.

 

על ייבוא זה העיבה החלטה של משרד התקשורת מאמצע אפריל, שאסרה את הכנסת האייפד לישראל בטענה שהמכשירים אינם עומדים בתקן הישראלי. אחרי מחאה מקומית חריפה וסיקור רב בתקשורת הבינלאומית מיהר המשרד לבטל את ההוראה, בין השאר משהתברר כי טענתו אינה נכונה.

 

בחודש שעבר שיחררה אפל עדכון גרסה למכשירים מבוססי מערכת ההפעלה שלה, iOS, ובהם האייפד. הגרסה החדשה, 4.2, היתה הראשונה שכללה תמיכה מלאה בשפה העברית. העדכון נחשב לשלב הכרחי בדרך להגעה רשמית של המכשיר לישראל: גם האייפון לא שווק רשמית בארץ לפני שזכה לתמיכה מלאה בעברית.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x