$
אינטרנט

HOT בריבוע – תוכל לשמש גם כספקית אינטרנט

החברה תוכל להציע את השירות כמוצר בודד, וכן לספק אותו במסגרת חבילות הכוללות גם תשתית אינטרנט, טלוויזיה וטלפון - תחת הגבלות שונות

גילעד נס 12:3305.12.10

חברת HOT צפויה להציע בקרוב שירותי קישוריות לאינטרנט (ISP): היום (א') הודיע שר התקשורת, משה כחלון, כי רשיונה של החברה יתוקן בהתאם. החברה מספקת כיום את תשתית האינטרנט בכבלים, ונכון לסוף הרבעון השלישי דיווחה על 741 אלף מנויים לשירות זה, מול למעלה ממיליון מנויים לשירות ה-DSL של בזק.

 

לאחר קבלת אישורו של שר התקשורת, תוכל HOT להציע את שירות הקישוריות לאינטרנט כמוצר בודד, וכן לכלול אותו בחבילות הכוללות גם שירותי טלוויזיה, טלפוניה ותשתית אינטרנט, תחת הגבלות. בכניסתה לשוק קישוריות האינטרנט תתחרה HOT בשלוש הספקיות הגדולות, נטויז'ן, בזק בינלאומי וסמייל, החולשות על כ-97% משוק אספקת קישוריות האינטרנט בישראל.

פטריק דרהי, בעל השליטה ב-HOT פטריק דרהי, בעל השליטה ב-HOT צילום: איי אף פי

 

HOT תידרש לנהל את השירות תחת חברה נפרדת בשם הוט-נט, שכבר הוקמה. בנוסף, בדומה לתנאים שהושתו על בזק בשיווק חבילות הכוללות מספר רכיבי תקשורת, תידרש הוט להציע את מוצר האינטרנט גם כמוצר בודד במחיר זהה למחירו במסגרת חבילה, עיקרון המכונה "חבילה פריקה".

 

במקביל להצעת חבילות המשלבות רכיב זה, תידרש החברה להציע במקביל גם חבילות הכוללות ספק אינטרנט מתחרה. מחירי השירות עדיין אינם ידועים, וככל הנראה הם יפורסמו בשבועות הקרובים. מנכ"ל HOT, הרצל עוזר, מסר כי "קבלת רישיון ה–ISP מהווה בשורה אמיתית לצרכנים, שתקדם באופן משמעותי את התחרות בשוק האינטרנט בישראל".

 

ב-HOT העדיפו לקבל אישור תחת המגבלות הקיימות

 

HOT פנתה כבר לפני שנתיים למשרד התקשורת בבקשה להיכנס לתחום אספקת שירות האינטרנט, אולם אי הסכמה בין הצדדים לגבי ההגבלות שיושתו על החברה לצורך קבלת אישור מנעו את התקדמות הנושא. בתקופה האחרונה החליט בעל השליטה בחברה, פטריק דרהי, להעדיף את קבלת אישור משרד התקשורת תחת המגבלות הקיימות.

 

אחת מהגורמים למהלך הוא האישור שקיבלה בזק לפני מספר חודשים לשווק חבילות הכוללות מוצרים של החברות הבנות שלה, בזק בינלאומי ו-yes. לפני כשבועיים אף החלה בזק לשווק חבילה הכוללת דקות שיחה בטלפון הביתי, תשתית וקישוריות אינטרנט, במחירים המהווים חיסכון שנתי שבין 35%-40% לעומת מחירים שהציעה קודם לכן.

 

בזק ו-HOT כפופות על פי רשיונן להפרדה מבנית, כלומר איסור על פעילות משותפת של החברות הבנות, במטרה למנוע פגיעה בתחרות כנגד חברות שאינן מצויידות ביכולות דומות. כך, למשל, לא יכולות בזק בינלאומי ובזק לשתף מידע או לצאת במבצעים משותפים, וכמו כן נאסרה גם פעילות משותפת עם פלאפון ויס למטרות דומות.

 

גם ב-HOT נדרשת הפרדה מבנית בין פעילות הטלוויזיה ופעילות האינטרנט והטלפוניה, אף על פי שהותר לה לשווק חבילות של מוצרים משותפים (טריפל) המכילים טלוויזיה, אינטרנט וטלפוניה.

 

תוספת של מתן אפשרות להציע גם קישוריות לאינטרנט נתפסת בעיני החברות המתחרות כהרעה משמעותית ביכולתן להתחרות בשוק, והן הפעילו בעבר לחצים על משרד התקשורת לבחון שנית את מדיניותו בעניין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x