$
הייטק והון סיכון

מ-5min ל-AOL: רן הר נבו יהיה אחראי על חטיבת הוידיאו בענקית האמריקאית

החטיבה שבראשה יעמוד הר נבו, ממייסדי החברה הישראלית שנמכרה בספטמבר, הוקמה כדי לרכז תכנים משירותי הווידיאו השונים של AOL

סוכנויות הידיעות 15:5924.11.10

רן הר נבו, מייסד הסטארט-אפ הישראלי 5min, שנרכש בספטמבר על ידי חברת AOL, יתמנה לתפקיד סגן נשיא בכיר האחראי על חטיבת AOL Video – כך הודיעה ענקית האינטרנט האמריקאית.

 

על פי ההערכות, גרף הר נבו 8-10 מיליון דולר מעסקת המכירה לAOL, שהסתכמה ב-65 מיליון דולר. לצדו

ייסדו את החברה הישראלית טל סימנטוב וחנן לשובר. 5min מתמחה בהפצה של סרטי נישה לפי תחומים (עיצוב, בישול, רכילות, הומור), ומחזיקה בשותפות מסחרית עם אתרי תוכן שונים ובהסכמים להפצת מיליוני סרטונים.

 

חטיבת AOL Video הינה חטיבה חדשה, שהוקמה במטרה לרכז תכנים משירותי הווידיאו המרובים של AOL במקום אחד, בדומה למה שיוטיוב מהווה עבור גוגל. במסגרת תפקידו החדש, יוביל הר נבו את המהלכים ליצירת שיתופי פעולה עם יצרני תוכן וידיאו, יפעל להגדלת כמות תכני הווידיאו באתרי AOL השונים, ויפקח על הפצת התכנים של שותפי החברה ברשת.

 

בנוסף לתפקידים אלה, יעמוד הר נבו בראש הצוות שיפתח פלטפורמת הפצת וידיאו, שאמורה להיות בעלת יכולות מתקדמות. החטיבה החדשה תעסיק 100 עובדים, ותרכז גם את פעילות הפצת סרטוני 5min, יחד עם אלה של StudioNow, רשת של יוצרי תוכן עצמאיים שהענקית האמריקאית רכשה גם כן. לפי ההערכה, 5min מוסיפה 160 מיליון צופים ל-350 מיליון הצופים בתכני AOL הקיימים. 

 

הקמת החטיבה, כמו גם רכישת 5min , היא חלק ממהלך הארגון מחדש שעוברת AOL בשנה האחרונה, מ"סופרמרקט" של שירותי אינטרנט לספקית של שירותי תוכן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x