$
אינטרנט

דיווח: גוגל ניסתה לרכוש את טוויטר ב-2.5 עד 4 מיליארד דולר

מקורות המקורבים לטוויטר מסרו כי לפני כמה חודשים הציעה מפעילת מנוע החיפוש הגדול בעולם לרכוש את הרשת החברתית אך טוויטר סירבה להצעה

סוכנויות הידיעות 21:5018.11.10
לפני כמה חודשים, במסגרת מגעים מתמשכים בין יחידת הפיתוח העסקי של גוגל לבין טוויטר, גוגל הציעה לרכוש את  הרשת החברתית במחיר של כ-2.5 עד 4 מיליארד דולר, כך מסרו מקורות המקורבים לטוויטר לאתר "ביזנס אינסיידר".

 

לדברי המקורות, "הזהירו אותנו שלא מדובר בהצעה רשמית
– אלא בהצעה פחות רשמית, להציע בעתיד הצעה. הצעת הפתיחה סורבה ואף נחשבה 'מעליבה'".

 

בעל מניות בטוויטר מסר לאתר שהחברה הודיעה לו שהיא סירבה להצעת רכישה של 4 מיליארד דולר לפני כשלושה חודשים. הוא אינו יודע מי הייתה החברה שהציעה לרכוש את טוויטר בסכום זה.

 

המקורות מעריכים שגם מיקרוסופט הציעה לרכוש את טוויטר. אחת הסיבות לכך שגוגל תהיה מעוניינת לרכוש את טוויטר היא כדי למנוע ממיקרוסופט לעשות זאת. אם וכאשר טוויטר תהיה מועמדת לרכישה, צפוי שגוגל ומייקרוסופט יתחרו ביניהם על הבעלות.

 

אחד המייסדים של טוויטר ומנכ"ל החברה לשעבר, אוון וויליאמס, אמר אמש בכנס Web Summit 2.0 כי אנשי שירות המיקרו-בלוגינג מדברים לעתים קרובות עם עמיתיהם בפייסבוק, במטרה לאפשר שיתוף פעולה בין השירותים. עם זאת, לדבריו עד כה לא מצאו הצדדים נוסחה לכך. "שיתוף פעולה כזה יהפוך את חווית השימוש בטוויטר לטובה יותר, אבל אנחנו מבינים את עמדת פייסבוק, שרואים בתחום החברתי את הבסיס שלהם", אמר וויליאמס.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x