$
אינטרנט

ויקיפדיה העולמית מגייסת כסף, הגרסה העברית "מאמצת ערכים יתומים"

על רקע מסע ההתרמה של האנציקלופדיה המקוונת, שמנסה לגייס 16 מיליון דולר, ויקיפדיה העברית מבקשת מהגולשים לקדם ערכים שאין להם קישור בדפים אחרים

שלי פריצקר 12:2716.11.10

מסע גיוס הכספים של ויקיפדיה נמשך: האנציקלופדיה החופשית מנסה לגייס 16 מיליון דולר כדי להמשיך ולקיים את פעילותה, ובגרסה העברית של האתר מנסים במקביל לעורר בו עניין נוסף ולעודד את הגולשים לקדמו.

 

האתר, שכיום מכיל יותר מ-110 אלף ערכים בעברית, מקיים כעת את "שבוע הערכים

היתומים": במסגרת המיזם מבקשת ויקיפדיה מהגולשים "לטפל" בערכים באנציקלופדיה שאף דף אחר אינו מוביל אליהם, ולקשר אליהם בערכים שונים, בפורטלים וברשימות. המטרה היא, כמובן, לאפשר לגולשי האתר להיחשף לתכנים רבים יותר.

 

כפי שדיווחנו אתמול ב"דו"ח טכנולוגי", פרסמה ויקיפדיה בכניסה לאתר פנייה אישית מהמייסד, ג'יימי ויילס, המבקש מהגולשים ברחבי העולם לתרום את הסכום הנדרש בחודשיים הקרובים. פעילות ויקיפדיה, האתר החמישי בגודלו בעולם, אינה ממומנת על ידי פרסומות. ככל שמספר המשתמשים גדל, ובמקביל גם היקף התוכן באתר - כך גדלות התוצאות כדי לשפר את תשתית המערכת.

 

במכתב לגולשים מספר ג'ימי ווילס כי לפני עשר שנים "היו אנשי עסקים שהטילו ספק ברעיון שמתנדבים מכל העולם ישתפו פעולה ליצירת אוסף יוצא מן הכלל של ידע אנושי – אך ורק למען המטרה הפשוטה של שיתוף. ללא פרסומות. ללא רווחים. ללא אג'נדה. עשור שנים לאחר הקמתה, משתמשים בוויקיפדיה יותר מ־380 מיליון איש מדי חודש, כמעט שליש מהמחוברים לאינטרנט".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x