שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
סטארט-אפים והון סיכון

הדוויי מגייסת 2 מיליון יורו למכשור רובוטי לטיפולים פיזיותרפיים

חברת הסטארטאפ הישראלית, שפיתחה מכשיר שנועד לסייע בטיפול בכאבי צוואר וראש כרוניים, גייסה את הכספים מהחברה ההולנדית Enraf-Nonius

אסף גלעד 15:1310.11.10

חברת הסטארטאפ הישראלית הדוויי (Headway), המפתחת מכשור רובוטי לטיפול פיזיותרפי, גייסה 2 מיליון יורו מחברת הציוד הרפואי ההולנדית Enraf-Nonius, ספקית ציוד בתחום השיקום והפיזיותרפיה.

 

במסגרת הגיוס, חתמה הדוויי, מקבוצת החממות של טרנדליינס, על הסכם לשיתוף פעולה

בפיתוח המוצר, מכשיר לטיפול בכאבי צוואר וראש כרוניים. המכשיר הרובוטי מבוסס על עקרונות הפיזיותרפיה ומבצע רצף תנועות המחקות טיפול ידני לשחרור שרירים, שיפור טווח התנועה, ושיכוך כאבים. המערכת הממוחשבת מודדת ו"זוכרת" את הפרמטרים של הטיפול בכל חולה, וכך מאפשרת מעקב לאורך זמן.

 

"זהו שוק גדול, הכולל למעלה מ 45 מיליון איש שסובלים מכאבי צוואר וראש ומתפקוד שרירים לקוי", אומר תמיר לויטל, מנכ"ל החברה. "המכשיר שלנו לא בא להחליף את הפיזיותרפיסט, אלא נועד לסייע להם לאפשר טיפול מדויק יותר ובזמן קצר יותר, מה שמקצר את תהליך ההמתנה לטיפול".

 

שתי החברות הרכיבו צוות של כ-10 עובדים שפיתח עד כה אבטיפוס מתפקד. עלויות הפיתוח בלבד, שימומנו בעיקר ע"י Enraf-Nonius, מוערכות בכ-2 מיליון יורו. בתמורה, תקבל החברה ההולנדית בלעדיות על שיווק המוצר באזורים שונים בעולם, על בסיס מכירות. תהליך הפיתוח, שיכלול ניסויים קליניים נוספים ואישורי תקינה, צפוי להסתיים ב-2012, ומכירות ראשונות צפויות בתחילת 2013.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x