שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

גוגל הודתה באחריות לדליפת המידע מבאזז: תקים קרן לקידום פרטיות

הסדר בתביעה הייצוגית שהוגשה בעקבות חשיפת פרטי המשתמשים בשירות: גוגל תעביר לקרן 8.5 מיליון דולר, ושלחה ללקוחות ג'ימייל עדכון על כך

יוסי גורביץ 11:0403.11.10

פשרה בפרשת דליפת המידע מגוגל באזז: גוגל הגיעה אמש (ג') לסיכום עם התובעים שהגישו נגדה תביעה ייצוגית, שלפיה תקים קרן לקידום פרטיות ותעניק לה 8.5 מיליון דולר.

 

באופן חריג, שלכמו כן, שלחה גוגל דואר אלקטרוני למשתמשי ג'ימייל בארצות הברית ולמשתמשים נוספים, ובה הודיעה

להם על הפשרה, תוך הדגשת העובדה שלקוחות השירות אינם זכאים לפיצוי. "אנחנו מתקשרים לעתים רחוקות עם משתמשינו בדואר האלקטרוני, אבל רצינו ליידע אתכם על ההסדר", נאמר בהודעה.

 

עוד ציינה גוגל כי פרט לסכום שיועבר לקרן, היא תפעל לחנך גולשים על הגדרות הפרטיות של באזז. "ככל שאנשים יידעו יותר על פרטיות ברשת, חווית הרשת שלהם תהיה טובה יותר", נמסר עוד בהודעה, שהפנתה את הגולשים לאתר BuzzClassAction לקבלת מידע נוסף.

 

"גוגל תשלם אלפית מהכנסותיה על פריצת הפרטיות הגדולה ביותר"

 

גוגל הפעילה בפברואר האחרון את גוגל באזז, שירות שאמור היה לשמש כרשת חברתית, ודחפה את כל משתמשי ג'ימייל להפעיל בו. אלא שתוך זמן קצר התגלו בעיות קשות בתחום ההגנה על פרטיות המשתמשים: בין השאר, חשף גוגל באזז את רשימת אנשי הקשר של המשתמש בפני כל מי שהתבונן בפרופיל שלו. עיתונאים חששו לגורל מקורותיהם, ולפחות אשה מוכה אחת שכתבה בלוג בנושא בשם בדוי נחשפה. השירות לקה בשורה של פרצות בטיחות אחרות, כמו העובדה שכיבויו לא הפסיק את פעולתו: המשתמש נאלץ למחוק את הפרופיל שלו בגוגל כדי להסיר סופית את באזז.

 

 

ימים ספורים לאחר השקת באזז, נאלצה גוגל להודות שלא בחנה אותו כראוי, והחלה לשפץ את השירות. אבל זה לא סיפק את המשתמשים: תביעה ייצוגית, בדרישה למיליארדי דולרים כפיצוי, הוגשה כמעט מיד. עשר ממשלות ברחבי העולם, בהן ישראל, הביעו מחאה חריפה על מדיניות הפרטיות של גוגל.

 

תגובות לא מעטות ברשת הביעו מחאה ולעג בעקבות הסכום הנמוך, יחסית, שהתחייבה גוגל לשלם: הבלוג וונצ'רביט ציין כי "גוגל תשלם אלפית מהכנסותיה ברבעון על פרצת הפרטיות הגדולה ביותר שלה". בתקופה המדוברת הכניסה גוגל 7.3 מיליארד דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x