$
אינטרנט

טוויטר מוערכת בקרוב ל-1.6 מיליארד דולר, למרות הכנסות זניחות

החברה שמאחורי שירות המיקרו-בלוגינג הפופולרי אמנם לא נסחרת בבורסה, אבל קיים ביקוש למניותיה במסחר פרטי, והן נמכרות בשווי של כ-7 דולר למניה. החברה החלה רק לאחרונה לפעול להגדלת הכנסותיה, באמצעות פרסום ועסקאות עם גוגל ומיקרוסופט

אבנר קשתן 14:4328.10.10
כמה באמת שווה האתר טוויטר? לשאלה המסקרנת הזאת לא ניתן לספק תשובה בורסאית מוסמכת, שכן החברה לא יצאה להנפקה ציבורית. אך מהמסחר הפרטי במניות החברה, שנמכרות לעיתים בידי עובדים ומשקיעים, עולה כי שווי החברה מוערך בכ-1.575 מיליארד דולר - כך מדווח בלוג הטכנולוגיה טקראנץ'.

 

החברה
הנפיקה למשקיעיה ולעובדיה הותיקים 225 מיליון מניות, אשר נמכרות בשוק הפרטי בכ-7 דולר למניה לעסקאות בנות מיליון דולר ומעלה, ולעתים בסכומים גבוהים יותר בעסקאות קטנות. כיוון שהחברה עודנה בידיים פרטיות, חבר המנהלים יכול להתערב במכירה ולמנוע את הפצת המניות, אך עד כה לא התערבה ההנהלה במסחר הפרטי. ההערכה הקודמת על שווי החברה פורסמה בספטמבר 2009, עת גייסה טוויטר סבב השקעות על פי הערכה של 1.1 מיליארד דולר.

 

במשך מרבית תקופת קיומה, טוויטר התקיימה ללא מודל עסקי או תוכנית רווח, וסיפקה את שירותי המיקרו-בלוגינג שלה בחינם. בחודשים האחרונים החלה החברה לבצע מספר מהלכים להגדלת ההכנסות, בהן עסקאות עם גוגל ומיקרוסופט לשילוב תכניה במנועי החיפוש שלהן, פרסום הודעות ממומנות בתוצאות חיפושים, קידום מונחים ברשימת הנושאים הפופולריים, ולאחרונה גם קידום חשבונות טוויטר ברשימת ההמלצות. טוויטר לא פירסמה את הכנסותיה או את רווחיה ממהלכים אלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x