שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

זהירות: המייל מ"בנק הפועלים" הוא הונאת פישינג

ישראלים רבים קיבלו היום מייל המהווה ניסיון הונאה, שמטרתו לאסוף פרטים אישיים אשר משמשים לחדירה לחשבון

שי ענבל 16:1822.10.10
ישראלים רבים קיבלו היום (ו') מייל ששולחיו מתחזים לבנק הפועלים, וקוראים ללקוחות הבנק להיכנס לאתר מאובטח ולהפקיד את שם המשתמש והסיסמה שלהם לשירותי האינטרנט. המייל הגיע לחלק מלקוחות בנק הפועלים וכן ללקוחות בנקים נוספים - דבר המעיד על כך שלשולחיו לא הייתה גישה לרשימת דיוור פנימית.

 

המייל עצמו מנוסח באופן עילג במיוחד, ומכיל שילוב של מילים באנגלית ובעברית - דבר המעיד על שימוש בשירות Google Translate, כלי נפוץ במיילים מסוג זה. שורת הכותרת של המייל היא: "Bank Hapoalim - Important Message!!", ומייל השליחה הוא service@bankhapoalim.co.il.

 

במייל עצמו מופיעים משפטים כמו "היכנס ניסיונות עם מידע לא חוקי", ו"לחץ כאן כדי לעבור בשרת מאובטח שלנו". לאחר מכן מופיע לינק לדף, שנחסם על ידי דפדפנים כמו פיירפוקס עקב היותו זדוני, ובו מתבקש לקוח בנק הפועלים להפקיד בידי "הבנק" את שם המשתמש והסיסמה שלו.

  

למען הסר ספק, מדובר בניסיון להונאת "פישינג" - הונאה בה גורמים מתחזים לארגונים שונים המבקשים פרטים אישיים. הפרטים שנאספו משמשים לחדירה לחשבון. במידה ונפלתם קורבן להונאה מסוג זה, יש לשנות את הסיסמה של החשבון, וכן את שם המשתמש (במידה והדבר אפשרי) בהקדם.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x