$
חדשות טכנולוגיה

סנאפקיס הירושלמית מציגה: מקלדת ללא מקשים

הסטארט־אפ של בנימין גסביאן פיתח מקלדת העושה שימוש בארבעה כפתורים בלבד. ענקית הטכנולוגיה פיליפס כבר חתמה על הסכם ראשוני

מאיר אורבך 15:2428.09.10

המקלדת היא ככל הנראה רכיב החומרה שעבר את השינויים המועטים ביותר מאז המצאת המחשב. בכל גלגוליו השונים - ממחשבי הענק ועד מחשבי הטאבלט המודרנים - נשארה המקלדת אותו דבר. הקיבעון הזה של המקלדת הוא משהו שכבר התרגלו אליו בכל העולם, אבל דווקא חברה ישראלית, הסטארט־אפ הירושלמי סנאפקיס, מאמינה שתוכל לשנות את הרגלי השימוש שלנו במחשב ולהמציא את המקלדת מחדש.

 

הטכנולוגיה שפיתחה סנאפקיס מיועדת למכשירי טאבלט ולטלפונים סלולריים. סנאפקיס הצליחה לפתח תוכנה המעבירה את כל המקלדת לארבעה כפתורי מגע בלבד. הכפתורים כוללים את כל האותיות, המספרים וסימני הפיסוק הקיימים. לאחר הקלדת אות כלשהי, באמצעות אחד הכפתורים, מופיעות למשתמש הצעות להשלמת המילה המבוקשת — כמו במילונים הקיימים במכשירי טלפון סלולריים. כיום מותאמת המערכת למרבית השפות האירופיות ועוברת כעת התאמה לעברית ואף לסינית.

  

המקלדת של סנאפקיס על מכשיר אייפד המקלדת של סנאפקיס על מכשיר אייפד צילום: גיא אסיאג

 

בנימין גסביאן, מנכ"ל סנאפקיס ומי שעומד מאחורי הטכנולוגיה שלה, מאמין שהוא מסוגל לשנות את הרגלי השימוש של המקלידים: "המקלדת שאנחנו פיתחנו היא למעשה מקלדת ללא מקשים. לאחר שימוש קצר בטכנולוגיה שלנו, המשתמש כבר לא צריך את המקשים שאיתם יצא לדרך, והוא יכול להתחיל להקליד על גבי מסך הטאבלט או הסלולרי בלי לעשות שימוש במקשים".

 

שברו את שיא גינס במהירות ההקלדה

 

לדברי גסביאן, הטכנולוגיה של החברה באה כדי לתת מענה לצורך קיים: "בטאבלטים לקחו את המקלדת והעמיסו אותה על פני המסך. הדבר הזה יצר בזבוז של מקום והפך את ההקלדה למאוד לא נוחה".

מנכ"ל סנאפקיס בנימין גסביאן מנכ"ל סנאפקיס בנימין גסביאן צילום: גיא אסיאג

 

סנאפקיס כבר חתמה על הסכם ראשוני עם ענקית הטכנולוגיה פיליפס, שצפויה לשווק את הטכנולוגיה שלה. "אנחנו מקווים שהמקלדת שלנו תיכנס לכל הטאבלטים שיוצאים עכשיו לשוק ונמכרים במיליונים", אומר גסביאן. "המקלדת שלנו כבר שברה כבר את כל שיאי ההקלדה המוכרים. שברנו את שיא גינס בהקלדה מהירה, במקום 35 שניות בשיא הקיים, הקלדנו את הטקסט ב־20 שניות בלבד".

 

החברה השלימה את פיתוח הטכנולוגיה שלה באופן סופי למכשירים מבוססי אנדרואיד וסימביאן, ובקרוב תשלים את הפיתוח של הטכנולוגיה כדי שתתאים לאייפד של אפל. "אני עובד על הפיתוח של התוכנה שלנו המאפשרת את הפעלת המקלדת כבר משנת 1999", אומר גסביאן. "תחילה עבדתי על הפיתוח באופן עצמאי ולאחר שראיתי שיש לי משהו ביד, הקמתי את החברה וגייסתי כספים ממשקיעים".

 

לצד העבודה השוטפת על המקלדת שלו, כבר מתכונן גסביאן לעתיד: "אני מאמין שבעתיד המתחרה העיקרי של המערכת שלנו יהיה הקול. אני חושב שבעתיד ניתן יהיה להקליד הכל באופן קולי. מדברים על זה כבר הרבה זמן, אבל עדיין יש בכך הרבה בעיות", הוא אומר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x