$
פטנטים וקניין רוחני

קוד ההגנה של פורמט הבלו-ריי דלף לרשת

אינטל, שפיתחה את מנגנון ההגנה לסרטי הבלו-ריי, אישרה כי "מפתח המאסטר" שהודלף הוא אמיתי, ומאיימת לתבוע כל מי שישתמש בו

יוסי גורביץ 10:1119.09.10
עוד מכה למערכות ניהול זכויות קניין (נז"ק, DRM): אלמונים פרסמו בסוף השבוע את קוד התוכנה שמשמש כ"מפתח מאסטר" לשיטת ההצפנה HDCP, שנועדה לאבטחת פורמט הווידיאו בלו-ריי. אינטל, מפתחת השיטה, בדקה את הקוד במשך יומיים והגיעה למסקנה כי הוא אמיתי.

 

המשמעות היא שמי שישתמש
בקוד שהודלף יוכל לעקוף את ההגנה הדיגיטלית של סרטי הבלו-ריי, וליצור עותקים פיראטיים שלהם. "המפתח עוקף את ההגנות", אישר דובר אינטל, טום וואלדרופ. האקרים יוכלו ליצור שבבי מחשב שמכילים את המפתח, ולהעתיק את התוכן של דיסקי בלו ריי במאמץ מינימלי. וואלדרופ אמר כי הוא מעריך שבשלב זה אי אפשר יהיה לפצח את ההגנה באמצעות תוכנה בלבד, אבל "לעולם איננו אומרים לעולם לא". להערכתו, הסיכוי ששבב שיכיל את המפתח אכן ייוצר עומד על 100%. להערכת וואלדרופ, הקוד לא הודלף על ידי מקור אנושי מתוך אינטל, אלא פוענח באמצעות "הנדסה הפוכה" (reverse engineering), אך הוא נמנע מלהרחיב בנושא.

 

המפתח הופיע לראשונה ביום שלישי האחרון באתר Pastebin, ומשם הופץ במהירות ברחבי הרשת, וזכה לקישורים רבים ברשתות חברתיות ואתרי פיראטיות, כשלעתים הוא מלווה בהמרצות לשמור אותו למקרה שאינטל תנסה להסיר אותו מהרשת.

 

במגזין הטכנולוגיה Wired ציינו כי כי השימוש במפתח אסור על פי חוק ה-DCMA האמריקאי, האוסר על שימוש במכשירים לעקיפת הגנות על תוכנות. עם זאת, ניסיונותיה של אינטל לאכוף את החוק האמריקאי במדינות אחרות צפויים להיתקל בקשיים. אינטל איימה, עם זאת, לתבוע את כל מי שינסה לעשות בו שימוש.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x