• תפריט
חדשות טכנולוגיה

תערוכת הסלולר הגדולה בעולם שוקלת לעזוב את ברצלונה

מילאנו ואמסטרדם הן בין הערים שיתחרו בבירת קטלוניה על אירוח תערוכת מובייל וורלד החל מ־2013

מאיר אורבך 10:2422.08.10

ארגון GSMA, האיגוד האחראי על תערוכת מובייל וורלד (MWC) שמתקיימת מאז 2006 בעיר ברצלונה, בוחן ערים חדשות שיארחו את התערוכה הגדולה בעולם לתעשיית הסלולר. חמש ערים הגישו מועמדות להחליפה החל מ־2013: מילאנו, מינכן, פריז, קלן ואמסטרדם. העיר שתיבחר תארח את התערוכה עד שנת 2017.

 

ברצלונה תמשיך לארח את התערוכה עד 2012. ארגון "Fira de Barcelona", האחראי על האירוע, מסר כי בכוונתו להתחרות מול חמש הערים הנוספות במטרה להמשיך ולארח את התערוכה בברצלונה. בארגון הדגישו את "הצמיחה המשמעותית" של התערוכה בשנים האחרונות ואת היכולת שהפגינו הגורמים האחראים על האירוח בתפעול אירוע בינלאומי בסדר גודל שכזה. לדברי מנכ"ל GSMA ג'ון הופמן, "שיתוף הפעולה שלנו עם ברצלונה היה חיובי מאוד לארגון, למציגים, ללקוחות ולאנשי המקצוע בענף הסלולר".

 

תערוכת מובייל וורלד מתקיימת מדי שנה מאז 1987. במשך שנים רבות היא פעלה בעיר קאן בצרפת, ובשש השנים האחרונות, כאמור, היא מתארחת בברצלונה. ב־2011 תתקיים התערוכה בחודש פברואר, ועל פי הערכות המארגנים, היא צפויה למשוך כ־50 אלף מבקרים מ־200 מדינות, 54% מתוכם מנהלים בכירים. ב־GSMA חברות 800 מפעילות סלולר מרחבי העולם, וכן יותר מ־200 חברות מתחומים הקשורים לענף, כמו יצרניות טלפונים, חברות תוכנה, ספקי ציוד קצה, חברות אינטרנט ותאגידי תקשורת ובידור.

 

GSMA היא גם התערוכה החשובה ביותר לתעשיית הסלולר הישראלית. בכל שנה מגיעים לתערוכה כל בכירי תעשיית הסלולר המקומית ועשרות חברות מקימות בה ביתנים. בשנה האחרונה היו בתערוכה ביתנים של מכון היצוא ושל איגוד המובייל הישראלי של אייל רשף. ב־2009 הציגו בתערוכה כ־70 חברות ישראליות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x