שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

קוריאה הצפונית: יש ערוץ ביוטיוב, אבל אין אינטרנט

הממשל הטוטליטרי של קוריאה הצפונית אולי מנסה לשדר בעולם פתיחות וחיבה לרשת, אבל בפועל עושה הכל כדי למנוע מהאזרחים גישה חופשית אליה

עומר כביר 11:5516.08.10

הממשל הטוטליטרי של קוריאה הצפונית החל לכוון את מאמצי התעמולה שלו גם באמצעות יוטיוב, אתר שיתוף הווידיאו הפופולרי בעולם. כפי שחשפה סוכנות הידיעות AFP בשבוע שעבר, המשטר העלה לאתר כמה סרטונים שמשבחים את מעלות המדינה הקומוניסטית והודפים האשמות שלפיהן כוחותיה הטביעו ספינת צי של קוריאה הדרומית. בין השאר העלה המשטר סרטון כבן שש דקות המשבח את מנהיג המדינה, קים ג'ונג איל, ומכנה אותו "גנרל שנשלח מגן עדן", וכן סרטונים המלגלגים על קוריאה הדרומית וראשי שלטונה.

למרבה האירוניה, בין האנשים המעטים בעולם שאין להם שום אפשרות לראות את הסרטונים הללו נמצאים אזרחי קוריאה הצפונית עצמה. שם, בעשור השני

של המאה ה־21, עדיין אין אינטרנט פרט למלונות ולבתי קפה המיועדים לתיירים בבירה פיונגיאנג, ובבתיהם של כמה מחברי אליטת השלטון.

 

אותו ממשל שמנסה, בקושי, לשוות לעצמו ארשת 2.0 מכובדת כלפי חוץ, לא מעוניין כלל להביא את נתיניו אפילו לעולם ה־1.0. והרי יש לו סיבה טובה: הרשת עושה לא מעט צרות לסין, השכנה הקומוניסטית מדרום, שנאלצת להשקיע משאבים רבים בניטור ובצנזורה, וגם זאת בהצלחה חלקית בלבד. גם באיראן, כזכור, שימשה הרשת כלי מרכזי בארגון המהומות נגד תוצאות הבחירות לנשיאות בשנה שעברה. לא מפתיע אם כן שהממשל בקוריאה הצפונית עושה כל שביכולתו לדכא את חופש הביטוי שעשוי לערער את מעמדו. מפתיע שהם חושבים שכמה סרטונים ביוטיוב ישכנעו את העולם אחרת.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x