$
אינטרנט

סופו של Google Wave: גוגל עוצרת את הפרויקט

כשנה לאחר שהוכרז וכחודשיים לאחר שנפתח לקהל הרחב, הודיעה גוגל כי לא תשקיע עוד משאבי פיתוח בפלטפורמה האינטראקטיבית שהיתה אמורה להחליף את הדוא"ל. מנכ"ל גוגל אריק שמידט: אנו חוגגים את כישלונותינו

יוסי גורביץ 09:5205.08.10
גוגל תפסיק להקצות משאבים חדשים לפיתוח גוגל ווייב (Wave), הפלטפורמה האינטראקטיבית שלה. החברה הודיעה על כך הלילה (ה') בבלוג הרשמי שלה. גוגל השיקה רשמית את Google Wave לפני כחודשיים בלבד, והשירות היה פעיל בגרסת ניסוי בטא ולמוזמנים בלבד במשך כשנה קודם לכן. כעת החברה מוסרת
שהיא תמשיך לקיים את האתר "לפחות עד סוף השנה"; עתידו לאחר מכן לא ברור.

 

בהודעתה הרשמית טענה גוגל כי הפרויקט העמיד שורה של הישגים, ביניהם היכולת לחלוק תמונות בזמן אמת והיכולת להבחין בשגיאות כתיב לא רק באמצעות הבנתה של כל מילה, אלא גם באמצעות הבנת הקשר בינה ובין מילים אחרות; לטענתה, היא מרוצה מהחדשנות שהשירות הביא לה ומהדברים שלמדה מפיתוחו, והיא מקווה ליישם את הלקחים ואת הפיתוחים ממנו בשירותים אחרים. עם זאת, החברה הודתה שהשירות לא זכה לעניין הציבורי שקיוותה לו.

 

מנכ"ל גוגל, אריק שמידט, אמר בתגובה כי "המדיניות שלנו היא לנסות דברים. אנחנו חוגגים את כישלונותינו. גוגל היא חברה שבה מקובל לנסות רעיונות קשים ליישום, ואם הם אינם מצליחים לקחת את מה שנלמד וליישם אותו בפרויקט חדש". שמידט הגדיר את ווייב כ"מוצר מתוחכם מאוד" ואמר שבגוגל עצמה אהבו אותו.

 

כשהכריזה גוגל על תוכניותיה לווייב במאי 2009 הן התקבלו בהתלהבות גדולה, ואף נשמעה הערכה שהשירות יחליף את שירות הדואר האלקטרוני. עם זאת, ההתלהבות דעכה ימים קצרים בלבד לאחר גרסת הבטא של ווייב. בכך מצטרף ווייב לשורה ארוכה של פרויקטים כושלים של גוגל, כגון knoll, שאמור היה להיות תחליף הוויקיפדיה שלה, וניסיון קצר ימים אחר ליצור עולם וירטואלי. האתר Pingdom הזכיר ב-2008 ש-45% מהמוצרים של גוגל נמצאים בשלב בטא, ולעתים הם נמצאים בו שנים ארוכות: שירות המייל ג'ימייל הוגדר כבטא במשך כחמש שנים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x