• תפריט
חדשות טכנולוגיה

סדרת ה-Xperia X10 של סוני אריקסון בדרך לישראל

מכשיר ה-Xperia X10 Mini, מסדרת מכשירי האנדרואיד הראשונים של החברה, יושק בארץ בנובמבר, ויציג לראשונה תמיכה רשמית בעברית שפותחה בשיתוף עם גוגל העולמית

שי ענבל 17:1628.07.10

מכשירי האנדרואיד של סוני אריקסון עושים עלייה: בנובמבר צפויה החברה להשיק בישראל את מכשיר ה-Xperia X10 Mini, ואליו יצטרפו לאחר מכן המכשירים הנוספים בסדרת ה-X10. מסתמן כי כולם יגיעו עם תמיכה רשמית בעברית, שפותחה בשיתוף עם גוגל העולמית.

 

סדרת הסלולרים החדשה של החברה

כוללת את מכשיר ה-Xperia X10; את Xperia X10 Mini, גרסת מסך ה-2.5 אינץ' של ה-Xperia X10; ואת X10 Mini Pro הכולל מקלדת פיזית, והיא סדרת המכשירים הראשונה של החברה שמריצים את מערכת ההפעלה הסלולרית של גוגל. המכשירים מתהדרים בממשק ייחודי של סוני אריקסון, הכולל אינטגרציה מובנית עם רשתות חברתיות, נגן מוזיקה, גלריית תמונות וערכת נושא ייחודית. כיום המכשירים מריצים אנדרואיד בגרסה 1.6, אולם לישראל הם יגיעו עם הגרסה העדכנית יחסית 2.1.

 

המכשירים ייובאו על ידי ברס אלקטרה, יבואנית סוני אריקסון בישראל, שנמצאת בימים אלה במגעים עם שתיים מחברות הסלולר באשר להשקתם. בנוסף, תימכר סדרת ה-X10 גם על ידי היבואנית עצמה, בגרסה הפתוחה לכל הרשתות (Sim Free). ה-Xperia X8, מכשיר אנדרואיד נוסף מבית סוני אריקסון שטרם הושק בעולם, מתוכנן גם הוא להגיע לישראל.

 

המכשירים יגיעו עם תמיכה בעברית, שפותחה על ידי גוגל העולמית. ל"כלכליסט" נודע כי החברה עובדת בימים אלה על תמיכה רשמית בשפות הנכתבות מימין לשמאל, ביניהן עברית וערבית, לכלל מכשירי אנדרואיד - אולם ככל הנראה הדבר לא יושלם עד אוקטובר, תאריך ההשקה המתוכנן של גרסה 3.0 של אנדרואיד. במקרה כזה, תיאלץ ברס אלקטרה לבצע את רוב תהליך גיור המכשירים בעצמה, כפי שעושות יבואניות סמסונג, HTC ומוטורולה עבור מכשירי האנדרואיד שלהן.

 

מברס אלקטרה נמסר: "ה-X10 Mini יגיע לישראל עד סוף השנה, עם עברית של סוני אריקסון המפותחת בשיתוף עם גוגל".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x