שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

איתוראן קיבלה רישיון מפעיל סלולר וירטואלי

זהו הרישיון השלישי שמעניק שר התקשורת בתחום זה, לאחר שזכו לו חברת טלקום 365 מקבוצת המשביר לצרכן ופרי טלקום. המפעילים הווירטואליים צפויים לפעול החל מאמצע 2011

גילעד נס 14:0628.07.10

שר התקשורת משה כחלון העניק היום (ד') רישיון מפעיל וירטואלי בתחום הסלולר לחברת איתוראן תקשורת סלולרית מקבוצת איתוראן. איתוראן מספקת שירותי איתור ומעקב באמצעות נתוני מיקום מלוויינים ואמצעי תקשורת אחרים. מוצרי החברה כוללים איתור כלי רכב הנחשדים כגנובים, ניהול ובקרה של מטענים

ורכבים המיועדים להובלתם, ואבטחת אישים. בשנים האחרונות החלה החברה לספק שירותי ניווט ללקוחות פרטיים באמצעות יישומים לטלפונים סלולריים באמצעות תוכנות ושירותי קול.

 

איתוראן נמצאת בשליטת משפחת שרצקי, ואב המשפחה, איזי, משמש כיו"ר החברה. האם ושלושת בניו, אייל, ניר וגיל, משמשים כמנהלים יחידים או שותפים בחברות הקבוצה. את פעילות הסלולר של איתוראן, הכוללת גם את שירותי הניווט, מנהל גיל שרצקי. שרצקי אמר היום כי החברה ממתינה לקביעת תעריף דמי הקישוריות בתחום הסלולר, ואין לו ספק שלקביעה זו יש מקום מרכזי ביכולתה של החברה להיכנס לתחום הסלולר ולהצליח בו.

 

קודם לאיתוראן קיבלו שתי חברות נוספות רישיון מפעיל וירטואלי סלולרי: טלקום 365 מקבוצת המשביר לצרכן, ופרי טלקום, הנמצאת בשליטת שלמה שמלצר. חמש חברות נוספות ממתינות עדיין לקבלת רישיון: דואר ישראל, הום סנטר, T2T, גלי פון ובינת. המפעילים הווירטואליים בעלי הרישיון אמורים לפנות עד ה-16 בדצמבר לחברות הסלולר הוותיקות במטרה להגיע להסכמה על תשלום לשימוש ברשתותיהן. אם תועלה הטענה כי עד לתאריך זה נכשל המו"מ עם המפעילות הוותיקות מטעמים שאינם כשרים, יוכל שר התקשורת לקבוע בעצמו בתוך שלושה חודשים את תעריף השימוש ברשת. לאחר קביעת התעריף נדרשים המפעילים הווירטואליים להתחיל ולהציע שירות ללקוחות בתוך חצי שנה, כך שתחילת פעילות החברות הווירטואליות צפויה החל מאמצע שנת 2011 וככל הנראה רק לקראת סופה. 

 

לאיתוראן כ-575 אלף מנויים לשירותיה בישראל, ברזיל, ארגנטינה וארה"ב (נכון לסוף הרבעון הראשון של 2010), הכנסותיה ברבעון הראשון של השנה הסתכמו בכ-35 מיליון דולר, והחברה הציגה רווח נקי של כ-4.8 מיליון דולר. החברה מעסיקה כ-1,400 עובדים ברחבי העולם.

 

לחברה מערכות יחסים עם חברות הביטוח הישראליות, עובדה העשויה לרמז על ערוץ שיווק עתידי של שירותי הסלולר שלה לענף הביטוח או שימוש בחברות המצויות בו כאמצעי להפצה של שירותי הסלולר ללקוחות פרטיים.

 

לפני כמה שבועות קיבלה איתוראן דרישה לתשלום 70 מיליון דולר מרשויות המס בברזיל. לטענת רשויות המס, שירותי החברה במדינה הינם שירותי תקשורת ולפיכך כרוכים בתשלום מס גבוה יותר מזה המשולם בידה כיום. 70 מיליוני הדולרים כוללים את הפרשי המס שעל איתוראן להוסיף בגין הרישום השגוי, ריבית שהצטברה בגין הפרשים אלו, ותשלום קנס המהווה כמחצית מכלל הסכום. מהחברה נמסר בעבר כי על פי חוות דעתם של יועציה המשפטיים היא אינה מצויה בסיכון לתשלום זה, ולפיכך אף לא הכריזה על הפרשה של סכום כלשהו בדו"חותיה בגין ההודעה שקיבלה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x