שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
אינטרנט

ממשל זמין, גרסת הילדים

אתר הילדים הממשלתי החדש מנסה ללמד על מבנה השלטון בישראל, אבל הוא בנוי בצורה מפוזרת, מבלבלת ולוקה בחסר

אבנר קשתן 15:0015.07.10

פרויקט "ממשל זמין" כבר הביא כמה שירותים חשובים לאינטרנט הישראלי ובהם פורטל השירותים הממשלתי Gov.il. המיזם החדש "על הגובה" מאפשר לילדים הצצה על מבנה השלטון בישראל בצורה של משחקים ואנימציה, ונועד גם לעודד מעורבות בחברה, חינוך לסובלנות ולדמוקרטיה, ופיתוח ידע וכלים שימושיים לחיים. אין ספק שמדובר ברעיון מבורך, אך הביצוע עצמו סובל מכשלים רבים הן ברמת התוכנית והן ברמת הטכנית.

 

ראשית, האתר מציג תמהיל מוזר של תכנים שאינם עולים בקנה אחד עם מטרותיו המוצהרות. מצד אחד סיפורי ילדים של לאה גולדברג, נתן אלתרמן ואחרים, ומצד שני "חדר החדשות" המציג חדשות בנושאים שונים. גם המידע על גלישה בטוחה ברשת המוצג באתר הוא חשוב, אבל לא קשור במישרין ליעדי האתר. נושאים אחרים, כמו "חינוך לסובלנות ודמוקרטיה" שמופיעים ביעדי האתר, כלל לא קיימים בו.

 

גם החלקים שכן תואמים למטרות האתר, כמו "בית הספר לשוטרים" או "איפה הכסף" המכיל חידונים ומשחקים, סובלים מבעיות טכניות כגון אפליקציות פלאש כבדות העולות לאט, שאלונים המנוסחים בערפול ובעיות בהזנת התשובות. בסופו של דבר, העומדים מאחורי האתר יצרו פורטל מפלצתי שלא יודע מה הוא רוצה מעצמו, והילדים — שללא ספק ימצאו בן עניין בהתחלה — פשוט עשויים ללכת בו לאיבוד.

 

אתר "על הגובה". יוזמה ברוכה, ביצוע בעייתי אתר "על הגובה". יוזמה ברוכה, ביצוע בעייתי צילום מסך

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x