$
אינטרנט

IBM הופכת את פיירפוקס לדפדפן הרשמי שלה

דפדפן הקוד הפתוח הפופולרי יותקן על מחשביהם של 400 אלף עובדי החברה. בתוך כך, ציינו בפיירפוקס הורדה של שני מיליארד תוספים

יוסי גורביץ 11:5704.07.10
רוח גבית לקהילת הקוד הפתוח: ענקית המחשוב IBM הכריזה בסוף השבוע על בחירתה בדפדפן פיירפוקס כברירת המחדל שלה, והוא יותקן על מחשביהם של 400 אלף עובדי החברה, שתעודד אותם להשתמש בדפדפן גם במחשביהם האחרים. החברה תתקין את הדפדפן על כל מחשב חדש שתקנה ותעודד את הספקים והלקוחות
העובדים מולה להשתמש בו גם הם. כך מסר סמנכ"ל קוד פתוח ולינוקס של החברה, רוברט סוּטוֹר, שאמר כי "פיירפוקס ערוך לשימוש בעסקים, ואנחנו, כעסק, מאמצים אותו".

 

בהודעה הרשמית שפרסם שיבח סוטור את פיירפוקס, שאותו הגדיר כ"תקן-הזהב למה שדפדפן פתוח, בטוח ועונה לתקנים צריך להיות. לדעתי, פיירפוקס והצמיחה שלו רעננו את שוק הדפדפנים ואת הרשת כולה; כלומר, פיירפוקס אילץ את שאר המתחרים להגיב". סוטור אמר עוד כי החברה מעוניינת בפיירפוקס בשל תמיכתה של קהילת הקוד הפתוח, שאיננה מחויבת למוצר אחד או חברה מסוימת.

 

ההכרזה מגיעה כחדשות חיוביות לפיירפוקס, שלאחרונה החל לאבד נתח שוק בתחום הדפדפנים, בעיקר לכרום, הדפדפן של גוגל. בתוך כך, בסוף השבוע עבר מספר ההורדות של תוספי פיירפוקס את קו שני המיליארד; מספר ההורדות של תוספים הגיע למיליארד בנובמבר 2008. פיירפוקס היה מהדפדפנים הראשונים שניתן היה להתקין בהם תוספים המאפשרים להרחיב את יכולותיו. כיום אופציה זאת קיימת כמעט בכל דפדפן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x