שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
פטנטים וקניין רוחני

עסקת מכירת ICQ לרוסים בסכנה

העסקה עשויה להתעכב בשל חשש הרשויות בארה"ב שמעבר שרתי החברה ימנע את נגישות הרשויות למעקב אחר פשיעה ברשת

אסף גלעד ומאיר אורבך 17:5916.06.10

עסקת המכירה של ICQ לתאגיד האינטרנט הרוסי Digital Sky בסכנה. זו עשויה להתעכב בעקבות חששן של הרשויות הפדרליות בארה"ב כי מעברם של שרתי חברת ICQ הישראלית ימנע את הנגישות של הרשויות בארה"ב למעקב אחר פשיעה ברשת, כך דיווח היום (ד') עיתון הפיינשל טיימס היוצא לאור בבריטניה.

 

כזכור,
בחודש אפריל האחרון הודיעה חברת Digital Sky הרוסית על רכישת חברת המסרים הישראלית ICQ מידיה של AOL האמריקאית תמורת 187.5 מיליון דולר, לאחר שזו החזיקה בה במשך 12 שנה.

  

לטענת הרשויות הפדרליות בארה"ב, שירות ICQ פופולרי במדינות מזרח אירופה וברוסיה, ובתוך כך הפכה פופולרית בקרב גם עברייני-רשת במדינות אלה. עד כה העבירה חברת ICQ פרטים של חשודים בעבריינות-רשת לבקשת הרשויות הפדרליות כאשר נדרשה לכך. כעת, עם מעבר השרתים של ICQ מישראל לרוסיה, חוששים בארה"ב מאיבוד משמעותי של נגישות למידע על הפשיעה המקוונת.

 

את החששות באשר להשלכותיה של העברת הנכסים האמריקאים של ICQ מישראל לרוסיה הביעו גורמים פדרליים לוועדה מיוחדת של משרד האוצר האמריקאי המכונה "ועדת ההשקעות הזרות" בה חברים גם נציגים של משרדי ממשלה אחרים כגון בטחון פנים, משפטים ובטחון.

 

בסמכות ועדה זו לשנות או אף לבטל כליל עסקאות המזיקות לביטחון הלאומי של ארה"ב. אלא שבסמכות הוועדה להוציא החלטה כה דרמטית לפועל רק בתום חודש מיום הודעת העסקה, ולפי מקורות המקורבים לעסקה, הודעה שכזו טרם התקבלה, למרות שהעסקה נסגרה בסוף חודש אפריל האחרון.

  

מ- ICQ ומחברת AOL לא נתקבלה תגובה לידיעה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x