$
חדשות טכנולוגיה

גוגל נגד אפל: האנדרואיד יתמוך בפלאש

הכריזה בכנס המפתחים שלה על שורת חידושים במערכת ההפעלה שלה לסמארטפונים, ושיגרה עקיצות לעבר יצרנית האייפון

עומר כביר 19:4020.05.10
הגרסה החדשה של אנדרואיד, מערכת ההפעלה של גוגל לסמארטפונים, תתמוך בפלטפורמת פלאש של אדובי; כך הודיעה הערב החברה.

  

בפתח היום השני של כנס המפתחים של הענקית האינטרנט, Google I/O, שנערך בסן פרנסיסקו, הוצגה גרסת 2.2 (המכונה Froyo) של מערכת ההפעלה, הכוללת חידושים ושיפורים רבים.

 

סגן נשיא להנדסה בגוגל, ויק גונדוטרה, שהציג את מערכת ההפעלה, פתח את דבריו בעקיצה ברורה לכיוון אפל והאייפון, כשאמר שאם גוגל לא הייתה מקדמת את אנדרואיד "היינו ניצבים בפני עתיד דרקוני. אדם אחד, ספק אחד, מכשיר אחד – זה היה העתיד שלנו". זאת, כשברקע מופיעה תמונה של ספרו של ג'ורג' אורוול 1984 ועליה הכיתוב "לא העתיד שאנו רוצים". מדובר בהתייחסות עקיפה לפרסומת "1984" המפורסמת של אפל, וביקורת מרומזת למדיניות הגן הסגור שמנהיג מנכ"ל אפל סטיב ג'ובס. גוגל, למותר לציין, שולטת באופן בלעדי בתחום החיפוש ברשת.

  

גונדוטרה הציג נתונים שונים על הצלחת אנדרואיד: 100 אלף מכשירי אנדרואיד חדשים נכנסים לפעולה מדי יום, ומערכת ההפעלה מובילה את השימוש ברשת בקרב הסמארטפונים. בחנות האפליקצות של מערכת ההפעלה, אנדרואיד מרקט, יש כבר יותר מ-50 אלף אפליקציות.

  

לאחר מכן הציג גונדוטרה את החידושים המרכזיים במערכת ההפעלה החדשה. החידוש הבולט ביותר הינו תמיכה, לראשונה, בפלטפורמת פלאש של אדובי. אפל מסרבת לאפשר תמיכה בפלאש בדפדפן שלה ואף יצאה לאחרונה למלחמת חורמה בפלטפורמה.

 

בעבור המשתמשים מהשורה, שלא מתעניינים בסכסוכים בין חברות, מדובר ביתרון משמעותי לטובת האנדרואיד שעתיד להגדיל את האטרקטיביות של המכשירים שמריצים את מערכת ההפעלה.

  

שיפורים וחידושים נוספים: מהירות גדולה יותר; 20 כלים חדשים לעסקים כמו תמיכה במיקרוסופט Exchange; סביבת פיתוח עשירה יותר עם כלים חדשים למפתחים, כמו גיבוי מידע הקשור ליישומים שונים; תמיכה רחבה בסינכרון עם שירותי ענן; ושימוש במכשיר בתור מודם או הפיכתו לראוטר אלחוטי.

 

גם הדפדפן של אנדרואיד עבר מקצה שיפורים, ויישומי רשת יכולים כעת לגשת לתכונות במכשיר שבעבר היו נגישת רק דרך אפליקציה, כמו מצלמה או חיישני התנועה. בנוסף הוצגו חידושים באנדרואיד מרקט, ובמרכזם האפשרות לרכוש שירים, לגשת לחנות מהדפדפן במחשב ולהעביר רכישות חדשות למכשיר מבלי צורך לחבר אותו למכשיר.

 

כן הוצגו יכולות משופרת להצגת פרסומות בתוך אפליקציות, כמו אפשרות לפרוס פרסומות על כל המסך, להציג פרסומות וידיאו, או ליצור פרסומות אינטראקטיביות. זאת, מן הסתם, כהכנה לקראת השקת iAd, פלטפורמת הפרסום של אפל שתהיה זמינה לאייפון ביוני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x