$
אינטרנט

דיווח: אלפי גולשים שהורידו את הסרט "מטען הכאב" ייתבעו

אף שהסרט זכה באוסקר ולשבחים רבים, הוא נחשב לכישלון מסחרי - מה שמוסבר בכך שהוא דלף לרשת חודשים לפני שהגיע לאקרנים בארה"ב. כעת נערכת החברה המפיצה לגל תביעות נגד מורידי הקבצים

עומר כביר 11:1313.05.10
החברה שהפיצה את הסרט זוכה האוסקר "מטען הכאב" נערכת להגשת אלפי תביעות נגד גולשים אשר הורידו את הסרט באופן לא חוקי; כך מדווח מגזין הבידור האמריקאי הוליווד ריפורטר. לפי הדיווח, התביעה תוגש כבר בימים הקרובים.

  

מטען הכאב, שבין השאר גרף את פרס הסרט הטוב ופרס
הבמאית הטובה ביותר בטקס האוסקר האחרון, דלף לרשת חמישה חודשים לפני שהופץ רשמית בארה"ב, שם גרף 16 מיליון דולר בלבד. זאת, למרות השבחים והפרסים הרבים שזכה להם.

 

התביעות, לכשתוגש, יצטרפו לעשרות אלפי תביעות שהוגשו במרץ על ידי קואליציה של מפיקי סרטים עצמאיים. מדובר באחת הפעמים הראשונות שגולשים נתבעים על הורדת סרטים בארה"ב. ארגון MPAA, שמייצג את אולפני הסרטים הגדולים, נמנע עד עכשיו מלתבוע גולשים שהורידו סרטים, ובחר במקום זאת לתקוף את האחראים להעלאת הסרטים הפיראטיים לרשת.

  

במשך שנים ניהלו חברות המוזיקה קמפיין תביעות נרחב נגד מורידי קבצים פיראטיים, ותבעו עשרות אלפי גולשים ששיתפו שירים. הקמפיין נזנח לפני יותר משנה, בין השאר בעקבות פגיעה קשה בתדמיתן של חברות המוזיקה על כך שהן פונות נגד מעריצים, וחוסר הצלחה של התביעות להביא לירידה בשיתוף הקבצים או לשפות את החברות על ההפסדים שנגרמו להן לטענתן.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x