$
אינטרנט

פרסום ראשון: כנס ויקיפדיה ייערך בשנה הבאה בחיפה

קרן ויקימדיה, מפעילת האנציקלופדיה החופשית, בחרה בחיפה לאירוח כנס "ויקמאניה", הכנס הבינלאומי השנתי שלה. עוד הגישו מועמדות לאירוח הכנס - מונטריאול, טורונטו, ניו יורק וברצלונה

עומר כביר 12:2812.05.10

חיפה נבחרה לארח את "ויקימאניה", הכנס השנתי הבינלאומי של ויקיפדיה. בכנס, שייערך בקיץ 2011, ישתתפו מאות נציגים ובהם כל חבר הנאמנים של קרן ויקימדיה (מפעילת ויקיפדיה), מייסדים, אנשי תוכן ועורכים בולטים.

  

את המועמדות לאירוח הכנס בעיר הגישו קרן ויקימדיה ישראל,

יחד עם אוניברסיטת חיפה והעירייה. עוד הגישו מועמדות: מונטריאול, טורונטו, ניו יורק וברצלונה.

  

עלות ארגון הכנס מוערכת במיליון שקל, שימומנו ברובם על ידי נותני חסויות ותרומות. על הפקת ותכנון הכנס יהיו אחראים מתנדבי העמותה, לצד צוות הפקה בינלאומי שמורכב גם הוא ממתנדבים.

 

בכנס שנערך  בשנה שעברה בבואנוס איירס השתתפו יותר מ-600 נציגים, מרביתם מחו"ל, ובהם מייסד ויקיפדיה ג'ימי וויילס והמתכנת הנודע ריצ'רד סטולמן, ממייסדי תוכנת הקוד הפתוח. הכנס של 2010 עתיד להיערך ביולי בפולין, ורשימת הדוברים בו עדיין לא נקבע, אולם לפי הערכות מספר הנציגים בכנס יגיע לשיא.

  

הבחירה בישראל כמקום לערוך את הכנס ב-2011 אינה מפתיעה. הגרסה העברית של ויקיפדיה נחשבת לאחת הגרסאות המצליחות והפופולריות של האנציקלופדיה, וציינה בינואר את הגעתה ל-100 אלף ערכים.

  

גם מייסד ויקיפדיה ג'ימי וולס, אמר באוקטובר שעבר בעת ביקור בישראל שעברית היא מהשפות החזקות בוויקיפדיה. "בהינדי, שפה שדוברים בה יותר מ-280 מיליון בני אדם, יש רק 51 אלף ערכים", הוא אמר. "בגרסה העברית יש 35 מיליון דפים נצפים בחודש ו־36% מהגולשים משתמשים בה - יותר מארה"ב".

  

בקרן ויקימדיה ישראל אישרו את הפרטים.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x