שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות IT

מכרז החשכ"ל: מלם-תים בחוץ, מטריקס וטלדור בפנים

משרד האוצר פרסם את תוצאות מכרז המחשוב הממשלתי, המוערך ב-6 מיליארד שקל. מנהל הרכש הממשלתי: פסלנו הצעות שהציגו שיעורי הנחה גבוהים במיוחד מתוך רצון למנוע פגיעה בעובדים

אסף גלעד 15:2110.05.10

משרד האוצר פרסם היום (ב') את תוצאות מכרז המחשוב הממשלתי, המכונה "מכרז החשכ"ל", והודיע על החברות הזוכות אשר יספקו את שירותי המחשוב למשרדי הממשלה. על פי הודעת האוצר, מלם-תים, שחקנית מרכזית במכרז הקודם, נותרה מחוץ למכרז החדש, ואילו טלדור, מטריקס ואלעד מערכות שימרו את מעמדן.

במסגרת המכרז מועסקים כיום 1,600 עובדים, כולם עובדי מיקור חוץ, והיקפו מוערך ב-6 מיליארד שקל.

  

"לצערי נאלצנו לפסול מספר הצעות שהציגו שיעורי הנחה גבוהים באופן ניכר מתעריפי המקסימום, מכיוון שהתפשרות על איכות השירות לטובת מחירים עלולה לגבות מחיר כבד, גם כלכלי, בעתיד", אמר ליאור אגאי, מנהל מינהל הרכש הממשלתי. "מדובר בהליך מכרזי רגיש ומורכב במיוחד ולכן שקדנו על פרטי המכרז ומרכיביו במשך תקופה ארוכה מאוד. החלטה זו התקבלה על אף הייקור, לכאורה, של ההוצאה הממשלתית ומתוך רצון למנוע פגיעה בנותני השירותים - עובדי החברות".

  

למכרז פנו 40 חברות המתמחות בשירותי מערכות מידע, מתוכן זכו 26 בשישה אשכולות. כל חברה יכולה היתה לזכות בכל אשכול: מערכות מידע, טכנולוגיה ותשתיות, כללי ניהול ומטה, תמיכה ותפעול, מערכות ERP ותומכי יחידת מחשוב. היחידה שזכתה בחמישה אשכולות היא אלעד מערכות. לאחריה מטריקס, סיסנת תוכנה, ו-SQ link שזכו בארבע אשכולות כל אחת, וטלדור שזכתה באשכול אחד. כמו כן נכנסה למכרז לראשונה בזק בינ"ל, שזכתה בארבעה אשכולות, מה שיאפשר לה להכניס עשרות עובדים למכרז.

 

ממלם מערכות נמסר בתגובה לידיעה: "במחירים שבהם נדרשה החברה לעמוד, לא מצאנו לנכון לספק עובדים לממשלה. מלם מאחלת מזל טוב לזוכים".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x