• תפריט
חדשות טכנולוגיה

אפל רכשה את חברת השבבים Intrinsity

Intrinsity האמריקאית מתמחה בפיתוח שבבים המיועדים למכשירי סלולר. היקף העסקה לא נמסר, אולם על פי ההערכות מדובר ב-121 מיליון דולר. על פי השמועות, החברה סייעה בבניית המעבד של האייפד

יוסי גורביץ 09:5428.04.10
אפל הודתה אתמול (ג') כי רכשה לאחרונה – ככל הנראה בסוף חודש מרץ – את חברת השבבים Intrinsity. כך מדווח הניו יורק טיימס. החברה סירבה למסור את היקף העסקה, אך על פי הערכות האנליסטים נמכרה Intrinsity תמורת 121 מיליון דולר.

 

Intrinsity, חברה סטארט-אפ קטנה הפועלת מאוסטין,
טקסס, מתמחה בהאצה של שבבים, במיוחד שבבים המיועדים למכשירי סלולר. השמועות על כך שאפל רכשה את Intrinsity החלו להופיע לאחר שכמה בלוגי טכנולוגיה הבחינו שכמה מעובדי החברה שינו את השתייכותם התאגידית ברשת החברתית לינקדין ל"אפל". עד אתמול, נמנעה אפל מלהגיב על השמועות.

 

על פי דיווחים שונים, Intrinsity היתה שותפה לעיצוב השבב שמפעיל את מחשב הלוח החדש של החברה, האייפד. Intrinisty היא חברת השבבים השנייה שרוכשת אפל, לאחר שב-2008 רכשה את PA Semi. שורה של עובדי PA Semi נטשו את החברה במרמור מיד לאחר רכישתה, ולאחרונה רכשה גוגל את החברה שהקימו כמה מהם, Agnilux.

 

לאחרונה פורסם כי אפל שוקלת לרכוש את חברת השבבים ARM תמורת שמונה מיליארד דולר, אולם שמועות אלה עדיין לא הוכחו כמבוססות. לרשות אפל עומדים יותר מ-41 מיליארד דולר זמינים; מנכ"ל החברה, סטיב ג'ובס, סירב בפברואר לחלק דיבידנד ואמר כי החברה זקוקה לכסף כדי לבצע רכישות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x