• תפריט
חדשות טכנולוגיה

מנכ"ל ספרינט: בתוך שנתיים, חיובי הסלולר שלנו יתבססו על ג'יגה-בייט ולא על דקות

מנכ"ל חברת הסלולר האמריקאית ספרינט אמר כי בתוך שנתיים, חברתו תתחיל לחייב לקוחות על פי כמות המידע שעוברת בסלולרי שלהם, ולא על פי דקות. ספרינט מפתחת במהירות רשת דור רביעי

יוסי גורביץ 18:0225.03.10
מנכ"ל חברת הסלולר הגדולה ספרינט, דן הסה, אמר כי בתוך כשנתיים תתחיל חברתו להתמקד בחיוב לקוחות על פי כמות המידע שעברה בסלולר שלהם, בניגוד לחיוב על פי דקות שיחה כמקובל כרגע. כך מדווח הוול סטריט ג'ורנל. פרשנים העריכו כי השינוי שמבצעת ספרינט - מחיובי שיחה לחיובי מידע - ישפיע על שוק הסלולר כולו. הסה אמר את הדברים במהלך כנס CTIA בלאס וגאס.

 

הג'ורנל מציין כי ספרינט כבר החלה לנוע בכיוון באופן אגרסיבי, כשהחלה להציע ללקוחותיה חבילות במחיר קבוע, המאפשרות להם שימוש בלתי מוגבל במסרונים, מידע ושיחות. לאחרונה החלה ספרינט בבניה מהירה של רשת דור רביעי, בהשען על טכנולוגיית WiMax לפס רחב מהיר בסלולר - דבר שאמור לאפשר למשתמשים לצרוך כמויות תעבורה גדולות יותר באופן משמעותי.

 

הסה אמר כי החברה בחרה ב-WiMax, שעדיין נמצאת בשלבי התפתחות, משום שהיא מסוגלת להגיע לשוק מהר יותר מטכנולוגיות אחרות, וכי משום שחברתו רוצה לנוע במהירות. "לא יכולנו לחכות", אמר. הוא ציין כי הטכנולוגיה המתחרה ב-WiMax, שנקראת LTE, עשויה להפוך לגדולה יותר מ-WiMax, וכי במקרה כזה ספרינט עשויה לבחור לאמץ את הטכנולוגיה המנצחת.

 

ספרינט השיקה שלשום (ג') את סלולר הדור הרביעי הראשון בארה"ב, Evo 4G.

 

חברה נוספת המספקת שירותי דור רביעי בארה"ב (אך רק למחשבים נישאים), Clearwire, מסרה את אותו ההסבר לבחירה ב-WiMax על פני LTE. "זו היתה הטכנולוגיה הזמינה כשהתחלנו לעבוד", אמר מנכ"ל קלירווייר, ביל מורו. מורו הוסיף כי נכון לסוף חודש פברואר סיפקה חברתו שירותי דור רביעי ל-30 מיליוני אמריקנים - ושעד סוף 2010, היא מתעתדת לספק אותם ל-120 מיליונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x