$
חדשות טכנולוגיה

נדחתה בקשתה של גוגל לרשום את השם "נקסוס" כסימן מסחרי

צרות נוספות לסלולרי הראשון של גוגל: משרד רישום הפטנטים והשמות המסחריים האמריקאי דחה את הבקשה משום שהשם "נקסוס" כבר רשום על שמה של חברת הטלקומוניקציה Integra

עומר כביר 13:0818.03.10

משרד הפטנטים וסימני המסחר האמריקאי דחה את בקשתה של גוגל להפוך את השם "נקסוס 1" לסמל מסחרי רשום, אחרי שקבע שעלול להיווצר בילבול בינו לבין מוצר אחר בעל אותו השם. השם "נקסוס" משמש כשם המותג של שירותי הטלקומוניקציה של חברת Integra Telcom, אשר רשמה אותו כסמל מסחרי ב-2008.

  

האפשרויות
העומדות בפני גוגל בעקבות ההחלטה הן לשנות את שם המכשיר, לערער על הפסיקה, או לרכוש מ-Integra - שלה מחזור מכירות של 60 מיליון דולר בשנה - את הזכות להשתמש בשם. "אנחנו ממשיכים לטעון לזכויות לשם נקסוס 1 בארה"ב, ומתכננים להגיב להחלטה של משרד הפטנטים", אמרה דוברת של גוגל לוול-סטריט ג'ורנל.

  

אין זו הפעם הראשונה שגוגל נקלעת לתסבוכת משפטית בעקבות הבחירה בשם נקסוס. בינואר, סמוך למועד השקת הסמארטפון, טענו יורשיו של סופר המדע הבדיוני פיליפ ק. דיק שגוגל הפרה סימן מסחרי השייך להם בבחירת השם, כיוון שבספר "האם אנדרואידים חולמים על כבשים חשמליות" (הספר שעליו מבוסס הסרט "בלייד ראנר"), מופיעה השם "נקסוס 6" כמציין דגם של רובוט.

  

החלטת משרד הפטנטים מצטרפת לנתוני המכירות המאכזבים של המכשיר: על פי חברת המחקר Flurry, בחודשיים הראשונים להשקתו מכר הסמארטפון של גוגל רק 135 אלף יחידות, לעומת כמיליון מכשירי אייפון שמכרה אפל בחודשיים שלאחר השקת הדגם הראשון של המכשיר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x