$
אינטרנט

ארה"ב: הנזק מהונאות מקוונות הוכפל ב-2009

ה-FBI מעריך את הנזק שנגרם בשנה שעברה מהונאות מקוונות ב-560 מיליון דולר. התקפות רבות התבססו על הונאת "פישינג" - שכנוע הגולש למסור את פרטיו לאתר מתחזה - ורבות מהן התחזו ל-FBI עצמו

יוסי גורביץ 09:5315.03.10
הנזק שגורמות ההונאות המקוונות לכלכלת ארה"ב הוכפל במהלך שנת 2009, כך עולה מדו"ח שפרסמה לשכת החקירות הפדרלית (ה-FBI) בסוף השבוע, בשיתוף עם קבוצת חקירות פרטית. ה-FBI מעריך את היקף הנזק מהונאות ברשת ב-560 מיליון דולר.

 

מהדו"ח עולה כי במהלך השנה שעברה עלה מספר התלונות
על הונאה מקוונת בכ-22%, ובסך הכל התקבלו כ-336,655 תלונות. סכומי ההונאה נעים מ-30 דולר ליותר מ-100,000 דולר. חלק משמעותי מהמתלוננים דיווחו על התקפות "פישינג" - שבהן הנוכלים שולחים מייל שנראה כאילו נשלח מגורם מוכר ולגיטימי או מקימים אתר כזה, כגון אתרי בנקים או רשתות חברתיות - וכך גורמים למשתמש להקליד את פרטיו האישיים.

 

למרבה המבוכה, 16% מהתקפות הפישינג התחזו להודעות המגיעות מה-FBI עצמו - חלקן אף הוצגו ככאלה שנשלחו מלשכתו של ראש ה-FBI, רוברט מולר. ב-FBI המליצו לציבור "לבחון הודעות מייל בספקנות בריאה", והוסיפו ש"אם משהו נראה כטוב מכדי להיות אמיתי, זה כנראה המצב". שיטה מקובלת נוספת של התקפות מוצלחות היתה וריאציה על העוקץ הניגרי הוותיק - התחזות למשרד ממשלתי שמציע למקבל ההודעה לקבל כספים כחלק מהתמריץ הכלכלי של ממשל אובמה. בחלק מהמקרים, השתמשו הנוכלים בהודעה קולית שנשמעה כאילו הגיעה מאובמה עצמו – וביקשו מהקורבנות "שכר טרחה" של 28 דולר.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x