$
אינטרנט

גוגל פתחה חנות אפליקציות לעסקים

ענקית האינטרנט הודיעה על פתיחת Google Apps Marketplace למפתחים חיצוניים, מתוך כוונה להרחיב את היצע התוכנות העסקיות שלה כחלק ממאמציה לפנות לשוק הארגוני

יוסי גורביץ 11:4210.03.10

מהלך נוסף של גוגל במאמציה לפנות לשוק הארגוני: ענקית האינטרנט הודיעה אתמול (ג') על פתיחת חנות האפליקציות העסקיות שלה - Google Apps Marketplace - למפתחים חיצוניים.

 

כדי להעלות יישומים לחנות יתבקשו המפתחים לשלם לגוגל 100 דולר כדמי השתתפות ראשוניים. כמו כן גוגל תשמור

לעצמה 20% מההכנסות – בדומה למודל בחנות האפסטור של אפל, שגובה 30% מההכנסות ממכירת אפליקציות לאייפון ולאייפוד.

 

בשנה האחרונה הרחיבה גוגל את מאמציה לשכנע עסקים לנטוש את שירותי התוכנה המשרדיים של מיקרוסופט ולהעביר את פעילותם לשירותי Google Apps. במסגרת זאת היא אף יצאה בקמפיין פרסום נרחב, שכלל גם מודעות חוצות. גוגל רשמה הישג משמעותי בחזית זאת, כשזכתה במכרז שירותי המחשב של עיריית לוס אנג'לס.

 

עד כה התקשתה גוגל להרחיב את השימוש ב-Google Apps, מפני שלקוחות עסקיים מסרבים לוותר על הפתרונות הקיימים שלגוגל אין כרגע פתרון עבורם, כך לדוגמה, מיקרוסופט מציעה לעסקים מערכות לניהול מלאי - תוכנות שאין להן מקבילה אצל גוגל. באמצעות פתיחת חנות האפליקציות למפתחים חיצוניים מתכוונים בגוגל להרחיב את היצע התוכנות העסקיות שירוצו על הפלטפורמה שלה, ובכך היא תציב תחרות ראויה לשירותים של מיקרוסופט.

 

על פי הערכת החברה, שני מיליון עסקים וכ-25 מיליון גולשים מן השורה כבר משתמשים ב-Google Apps. יצוין כי בחודש אוגוסט 2009, מספר העסקים שהשתמשו בשירותים אלה הוערך על ידי גוגל ב-1.75 מיליון.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x