$
אינטרנט

האיחוד רוצה להגביל את פרויקט צילום הרחובות של גוגל

רשויות הפיקוח של האיחוד האירופי דורשות מגוגל למחוק את התמונות שצולמו במסגרת פרויקט "Street View" בתוך חצי שנה. כמו כן נדרשת החברה להודיע לתושבים לפני הגעת רכב הצילום

יוסי גורביץ 11:4728.02.10
פרויקט צילום הרחובות של גוגל - Street View - ממשיך לעורר מחלוקת: רשויות הפיקוח וההגנה על הפרטיות של האיחוד האירופי דורשות מגוגל למחוק את התמונות שצילמה במסגרת הפרויקט חצי שנה לאחר הצילום, בהתאם לחוקי הפרטיות הכלל אירופיים - בעוד שבשאר העולם גוגל שומרת את תמונות הרחובות למשך 12 חודשים.

 

פרויקט Street View הוא יוזמה של גוגל להעלות לרשת תמונות של רחובות ערים מרכזיות, בממשק המדמה נסיעה בהם. הצילום נעשה באמצעות מכוניות (ולאחרונה אף אופניים) שעליהן מצלמות המסתובבות ב-360 מעלות. הפרויקט מעורר חשש בקרב שוחרי פרטיות, ובמדינות רבות כבר ננקטו צעדים נגד גוגל בשל הפרויקט.

 

כך למשל, תושבי יפן טענו שבמסגרת הפרויקט חדרה גוגל לפרטיותם בכך שצילמה לתוך בתיהם, והחברה נאלצה לצלם את רחובות יפן מחדש, ולהנמיך את מצלמות

 הרכבים שלה. בדרום אפריקה, עורר הפרויקט חשש מסיוע לפורצים. בשוויץ, אסרה נציבות הפרטיות על עצם פעילותו של סטריט וויו, ובארה"ב קרא הניו יורק טיימס לתושבי עירו "להתלבש היטב", למקרה שיתקלו ברכב הצילום ברחוב.

 

בנוסף דרש האיחוד האירופי מגוגל לפרסם את הערים שבהן היא מתכוונת להפעיל את רכבי הצילום שלה, כדי לאפשר לתושבים להיערך לכך. גוגל הודיעה בתגובה שרשימה כזו כבר קיימת ומפורסמת באתר שלה. אשר לדרישת האיחוד למחוק את התמונות לאחר שישה חודשים, אמר עורך דין של החברה כי היא "מחויבת לתקופת שמירה של 12 חודשים מרגע פרסום התמונה, וזה משך הזמן שנמשיך לעמוד בו ברחבי העולם".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x