• תפריט
חדשות טכנולוגיה

בלעדי ל"כלכליסט": שירותי הניווט של נוקיה לא יגיעו לארץ

המו"מ של נוקיה עם חברות המפות המקומיות נכשל, והצרכנים יצטרכו להמשיך להסתמך בעיקר על שירותי הניווט של חברת טלמפ הישראלית

גילעד נס 06:5823.02.10

בסוף ינואר הכריזה נוקיה שתאפשר להוריד בחינם את יישומי הניווט שלה, Ovi Maps, לטלפונים סלולריים מתוצרתה. המהלך מגיע על רקע רכישת ספקית המפות העולמית Navteq ב־8.1 מיליארד דולר לפני כשלוש שנים בידי נוקיה, מה שאפשר לה להציע ללקוחותיה מפות של יותר מ־120 מדינות. אולם, ישראל

לא נכללת ברשימה הזו: ל"כלכליסט" נודע כי Navteq לא הצליחה להגיע להסכמות עם ספקי המפות המקומיים, בהם חברת מפה וחברת iGo, לגבי שימוש במפות שלהן, כך שלפחות בחודשים הקרובים לא תוכל נוקיה לספק שירותי מפות וניווט בישראל.

 

עם זאת, גורמים ביורוקום־נוקיה טוענים שבכוונת החברה למצוא פתרון כלשהו לבעיה, כך שנוקיה תוכל להביא גם לישראל את שירותי המפות והניווט בעתיד הקרוב.

אף שבידי Navteq, בדומה למתחרתה TeleAtlas, יש מאגר נרחב של מפות בכל העולם, בכמה מדינות היא נזקקת לשיתוף פעולה מקומי עם חברות שמיפו את השטח בעצמן ומוכרות לגורמים חיצוניים את זכויות השימוש במידע הגיאוגרפי. ישראל, כאמור, היא אחת המדינות האלה.

 

כיום מספקות ארבע ספקיות הסלולר המקומיות ללקוחותיהן את שירותי הניווט של חברת טלמפ הישראלית המתבססים על מפות של חברת "מפה", ומוצעים בדרך כלל בתשלום חודשי קבוע. במקביל הלקוחות יכולים להוריד באופן עצמאי יישומי ניווט של חברות ישראליות, בהן WAZE, איתוראן, iGo ולוקיישנט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x