$
אינטרנט

קומברס הציגה מערכת זיהוי פנים שמקשרת לפייסבוק

החברה הציגה בברצלונה שורה של מוצרים עתידיים, בהם פיתוח המאפשר להשתמש במצלמת הסלולר כדי לקשר בין העומד מולך ובין הפרופיל שלו בפייסבוק. פרשנים מודאגים מהאפשרות לפגיעה בפרטיות

אבנר קשתן וגילעד נס 15:1016.02.10
חברת קומברס הציגה היום (ג') בתערוכת הסלולר בברצלונה אפליקציית שורה של מוצרים עתידיים הנמצאים בשלבי בדיקה אצל חברות התקשורת. הבולט שבהם הוא מערכת זיהוי פנים המבוססת על טכנולוגיית מציאות רבודה (Augmented Reality), המאפשרת להשתמש במצלמה של מכשיר הטלפון הסלולרי כדי לקשר בין פניהם של אנשים לבין הפרופילים שלהם ברשתות חברתיות.
הדגמת האפליקציה של קומברס הדגמת האפליקציה של קומברס

 

האפליקציה מבוססת על הטכנולוגיה של חברת Face.com הישראלית, המאפשרת תיוג אוטומטי של תמונות ברשת פייסבוק. התוכנה עוברת על אלפי תמונות בפרופילים של המשתמשים שהתקינו אותה, מעבדת תמונות שתויגו ידנית ומוצאת תמונות הדומות אליהן. האפליקציה החדשה משתמשת במאגר התמונות המתויגות הקיים של Face.com כדי לזהות אנשים המצולמים בזמן אמת, ומקשר אותם אל הפרופיל שלהם. גיל הירש, מנכ"ל Face.com, אמר בהודעה לעיתונות כי כשם שאפליקציות מציאות רבודה מגשרות בין העולם המקוון והמוחשי, כך האפליקציה החדשה תשלב בין תקשורת וירטואלית ותקשורת פנים אל פנים.

  

עם זאת, יש המודאגים מההשלכות על הפרטיות המגולמות באפליקציה. כשהשיקה Face.com את השירות עלו תלונות רבות על כך שהיא מאפשרת תיוג של אנשים ללא אישורם, ואפילו ללא ידיעתם, גם באלבומי תמונות של אנשים זרים שאינם מכירים אותם. בתגובה, מסר הירש ל"כלכליסט" כי מטעמי פרטיות, האפליקציה תזהה ותקשר רק לפרופילים של אנשים הנמצאים במעגל החברתי של המשתמש, ולא תוכל לשמש לזיהוי של אנשים אקראיים ברחוב, בניגוד למה שנכתב מוקדם יותר.

 

איתור באמצעות SMS

 

עוד הציגה קומברס שירות תוכן מבוסס הקשר, שבמסגרתו יוצעו על גבי מסך הסלולר מידע ושירותים שיתבססו על ניתוח דפוסי השימוש והצריכה של הלקוח לאורך זמן. כמו כן הוצג ממשק מאוחד של הודעות קוליות והודעות טקסט, המציג את רשימת כל אנשי הקשר שבמכשיר, ומצרף אותם לרשימות אנשי הקשר מהרשתות החברתיות שאליהן מחובר המנוי. בחברה הסבירו כי המוצר אינו מצריך להוריד את תוכנה למכשיר הנייד, ולכן נתמך בכל מכשיר הקיים כיום בשוק.

 

שירות נוסף שהציגה החברה הוא איתור באמצעות SMS. שירות זה מאפשר להצמיד למסרונים את נתוני המיקום שמהם נשלחו, כפי שהתקבלו מרכיב ה-GPS שבמכשיר. מקבל ההודעה יוכל לצפות במפה שעל גביה מצוין מיקומו של השולח. דפנה שטיימינץ, מנהלת פעילות החדשנות בקומברס, מאמינה שפתרון זה רלבנטי לחלק גדול מהמשתמשים בטלפונים בסיסיים, המסוגלים להציג מפות אך אינם מעוניינים להטריח את עצמם בשימוש ביישומים ייעודיים לניווט.

 

עוד הוצג מוצר המאפשר לשנות באופן דינמי ואוטומטי את ההודעה היוצאת המושמעת כאשר המנוי אינו זמין. כך למשל, כאשר רכיב ה-GPS מזהה שבעל המכשיר נמצא בנסיעה, המתקשרים אליו ישמעו הודעה שניסח למצב שכזה, המסבירה כי אינו יכול לענות, במקום ההודעה הרגילה המושמעת במצב רגיל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x