$
אינטרנט

הוגשה תביעה בגובה 5 מיליארד שקל נגד גוגל באזז

תביעה ובקשה להכיר בה כייצוגית הוגשה לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד גוגל ישראל, בטענה ששירות גוגל באזז לג'ימייל פגע בפרטיותה של התובעת בכך שחשף את רשימת אנשי הקשר שלה לעיני כל

מארק שון 15:0915.02.10

הביקורת נגד גוגל באזז מגיעה לבתי המשפט: תביעה ובקשה לאשרה כייצוגית בגובה 5 מיליארד שקל הוגשה הבוקר (ב') לבית המשפט המחוזי בירושלים נגד גוגל ישראל בגין הפגיעה בפרטיות שנגרמה מהשירות החדש.

 

מאז השקת השירות החברתי לג'ימייל נמתחה עליו ביקורת חריפה מאוד ברחבי הרשת.

גוגל צירפה את כלל משתמשי ג'ימייל לשירות באופן אוטומטי, ובנתה להם רשימות עוקבים ונעקבים בהתאם לאנשי הקשר שאיתם הם ניהלו תכתובות מייל ושיחות צ'אט. בעקבות זאת טענו גולשים רבים שרשימת אנשי הקשר שלהם נחשפה לעיני משתמשים רבים, מה שגרם לפגיעה חמורה בפרטיותם.

 

על פי כתב התביעה, שהוגש באמצעות עו"ד האני טנוס, מהלכי גוגל נעשו בניגוד לחוק הפרטיות וגרמו לתובעת נזק בכך שרשימת האנשים שאיתם התכתבה נחשפה. עם זאת, התובעת אינה מפרטת כיצד פגעה בה החשיפה. עוד נטען כי המיילים שהתובעת שולחת הם רכושה הפרטי והיא אינה מעוניינת לחשוף את האנשים שהיא מתכתבת עמם דרך הדואר האלקטרוני.

 

"התובעת נחרדה לגלות כי פרטיה מופיעים בשירות באזז ללא ידיעתה, וכי כל המעוניין יכול לגלות עם מי הוא משוחחת או שולחת הודעות וממי היא מקבלת הודעות. כל זאת ללא הסכמתה ותוך פגיעה בפרטיותה", נכתב בתביעה. "גוגל הפרה את כל הבטחותיה לעניין אי פרסום מידע שאין לה רשות להפיץ והפרה את כל כללי הבטיחות והפרטיות, החברה מעולם לא גילתה כי היא הולכת לחשוף את כל הנתונים בפני כולי עלמא, והדבר נעשה בחוסר תום לב ובניגוד לחוק הגנת הצרכן וחוק הגנת הפרטיות".

  

גוגל שינתה את הגדרות השירות מאז השקת הפרויקט והחליטה להגביל את אופן החשיפה ולתת לגולשים את האפשרות לבצע הליך של חסימה כדי שפרטיהם לא ייחשפו ברבים ללא הסכמתם.

 

מגוגל ישראל נמסר כי תגובתם לתביעה תישמע בבית המשפט.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x