שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

אינטל ונוקיה הכריזו על מערכת הפעלה משותפת לסלולרים ומחשבים

יש מענה לאנדרואיד: המערכת החדשה, בשם MeeGo, תשלב את מובלין של אינטל עם מאימו של נוקיה, ותהיה זמינה למפתחים ברבעון השני של השנה

גילעד נס, ברצלונה 13:4715.02.10

אינטל ונוקיה הכריזו היום (ב') על מערכת הפעלה חדשה המיועדת למחשבים ניידים ולטלפונים סלולריים. המערכת, שתכונה MeeGo, היא למעשה איחוד של של מערכת ההפעלה מבוססת הלינוקס של אינטל למכשירים ניידים, Moblin, ומערכת ההפעלה מבוססת הלינוקס של נוקיה, Maemo.

 

בכוונת החברות לאפשר למפתחים להשתמש בממשק פיתוח אחיד על מנת להציע יישומים הן לטלפונים סלולריים והן למחשבים ניידים שיתמכו במערכת ההפעלה. מיגו אמורה להשתלב בטלפונים סלולריים מתקדמים, מחשבי נטבוק, טאבלטים, טלוויזיות ואף מערכות בידור לרכב. MeeGo תהיה זמינה למפתחים ברבעון השני של השנה.

 

מערכת ההפעלה המשותפת לנוקיה ולאינטל אמורה להיות מענה לאנדרואיד של גוגל, אשר יותר ויותר יצרני מחשבים וסלולריים משלבים אותה במכשיריהם.

 

המהלך מגיע בהמשך לשיתוף הפעולה בין החברות שהחל לפני כשמונה חודשים, שאף הוליד את הנטבוק הראשון של נוקיה, ה-Booklet 3G. ממשק הפיתוח יתבסס על QT, מיזם הפיתוח של נוקיה, והחברות יאפשרו למפתחים גם לתרום לפיתוח מערכת ההפעלה עצמה באמצעות אתר ייעודי.

 

הצגת MeeGo. אינה מתחרה בסימביאן הצגת MeeGo. אינה מתחרה בסימביאן צילום: בלומברג

 

רנה ג'יימס, סגנית נשיא ומנהלת פעילות התוכנה והשירותים באינטל, אמרה כי יישומים שפותחו למערכת ההפעלה מובלין יוכלו להגר בקלות למיגו. קאי אויישטאמו, סגן נשיא בכיר בתחום המכשירים בנוקיה, אמר כי אף על פי שמערכת ההפעלה הבסיסית מפותחת בידי החברות, ספקי החומרה שיטמיעו אותה יוכלו להתאים אותה לצרכיהם. לדבריו, מיגו אינה מחליפה את מערכת ההפעלה העיקרית של נוקיה, סימביאן, כיוון שהיא מיועדת למכשירים שונים מאלו שהסימביאן פונה אליהם. עוד אמר אוישטאמו כי נוקיה תמשיך להציע במקביל גם את מיאמו למכשירים ניידים מתוצרתה.

 

בנוקיה ממשיכים להתרכז בשירותים במקום במכשירים

 

נוקיה בחרה השנה שלא להכריז על טלפונים חדשים בתערוכה בברצלונה, ולהציג דווקא את פעילותה בתחום התוכן והשירותים הנלווים בעולם הסלולר. ב-27 באפריל ישיק ארגון סימביאן, המפתח את מערכת ההפעלה שעליה מבוססים מכשירי נוקיה, את הגרסא השלישית של מערכת ההפעלה Symbian. הגרסה החדשה אמורה להציג שיפור ביכולות הגרפיקה של המכשירים שבהם תוטמע, במיוחד לתצוגת סרטי וידיאו ומשחקים, שיפורים ביכולות התקשורת וממשק משתמש משופר.

 

לראשונה תשולב בסימביאן היכולת לעבור באופן אוטומטי וללא התערבות המשתמש בין רשתות סלולר לרשתות אלחוטיות, ותמיכה בדור הרביעי בסלולר, LTE. בסימביאן מאמינים שמכשירים ראשונים שבהם מצויה גרסת מערכת ההפעלה החדשה יצאו לשוק ברבעון השלישי של השנה.

  

לאחר שהכריזה נוקיה לפני כמה שבועות כי תחל להציע את שירותי הניווט שלה Ovi Maps חינם בכמה מכשירים מתוצרתה, הכריזה היום החברה כי תשלב במפות גם יכולות חברתיות, חברת טלמאפ הישראלית, המספקת שירותי ניווט באירופה, שילבה לאחרונה פעילות דומה בשירותיה.

 

הכותב הוא אורח יורוקום-נוקיה בברצלונה

בטל שלח
    לכל התגובות
    x