$
פטנטים וקניין רוחני

בעקבות המשבר: קליפורניה עוברת לקוד פתוח

המדינה, השרויה בגירעון עצום של כ-20 מיליארד דולר, מנסה לחסוך בהוצאות מערכות המחשוב שלה באמצעות מעבר לתוכנות קוד פתוח במקום תוכנות קנייניות

יוסי גורביץ 14:0013.01.10
מדינת קליפורניה עוברת לתוכנות בקוד פתוח: פקיד המידע הראשי של המדינה, טרי טאקאי, אישר בסוף השבוע את השימוש בתוכנות קוד פתוח במערכות המחשבים המשמשים את משרדי המדינה. במסמך ששלח לבכירים אחרים, כתב טאקאי ש"השימוש בתוכנות קוד פתוח במערכות של קליפורניה הוא מעתה מנהג מקובל". כך דיווח אתר חדשות הטכנולוגיה cnet.

  

ההחלטה באה לאחר דיונים ארוכים, והיא מושפעת ללא ספק מהמשבר הפיננסי שמדינת קליפורניה נמצאת בו: גירעונה של המדינה עומד על כ-20 מיליארד דולר והיא מקצצת ככל יכולתה. לאחרונה החלה המדינה למכור ציוד עודף דרך אתרי הלוחות קרייגסליסט ואיביי.

 

אתר cnet מציין שמדינות שנמצאות במשבר פיננסי פונות יותר ויותר לשימוש בקוד פתוח, כדי לחסוך בעלויות מערכות המחשוב שלהן. גם ארגונים עושים זאת יותר ויותר: משטרת צרפת הכריזה לפני כשנה על מעבר בשלבים לתוכנות קוד פתוח. יצוין כי החלטתו של טאקאי לאשר שימוש בתוכנות קוד פתוח איננה הופכת את השימוש בהן לחובה מבחינת משרדי הממשלה.

 

יוזמה נוספת של קליפורניה הראויה לציון היא המעבר לספרי לימוד דיגיטליים: המדינה מוציאה 350 מיליון דולר מדי שנה על ספרי לימוד, עומס ניכר על תקציבה, ובעידוד המושל שוורצנגר אישרה ועדת ספרי הלימוד של המדינה באוגוסט האחרון עשרה ספרי לימוד דיגיטליים – כולם בקוד פתוח, כלומר - משוחררים מזכויות יוצרים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x