$
חדשות IT

בלעדי ל"כלכליסט": יורוקונטרול הקנדית נכנסה להשקעות בישראל

חברת ההשקעות רוכשת את הסטארט-אפ הישראלי זינמטריקס במיליון וחצי דולר במניות. לאחרונה רכשה גם את קרן ההון סיכון אתלון גלובל של דורון אלמוג, שניהלה הון של 50 מיליון דולר

מאיר אורבך 23:3004.01.10

חברת ההשקעות הקנדית יורוקונטורל רוכשת את חברת זימנטריקס הישראלית. העסקה, שהיא עסקת מניות כוללת, נוקבת בשווי של 1.5 מיליון דולר לחברת זימנטריקס.

 

מנכ"ל חברת זינמנטריקס, דורון ריניס, סיפר ל"כלכליסט" כי החברה רכשה לפני כשנה וחצי את החטיבה האנליטית מג'ורדן וואלי.

"בשנה וחצי האחרונות יצרנו קשרים רבים בשוק. חברת יורוקונטרול היא החברה האם של חברת GFI שהיא לקוח אסטרטגי של החברה. אנחנו מייצרים להם מערכות רנטגן לביצוע אנליזה של חומרים. GFI מוכרים פתרון למניעת זיופים של דלק באמצעות סמן שמהערכות שלנו יודעות לסמן, בגלל שאנחנו ספק הטכנולוגיה העיקרי הם הציעו לנו להירכש על ידי יורקונטרול".

 

זינמנטריקס בישראל מעסיקה 9 עובדים ועוד 3 עובדים בארצות הברית. הפעילות של החברה תישאר בארץ, כולל הנהלת החברה. יורוקונטרול נסחרת כיום בבורסה הקנדית בטורונטו בשווי של כ-48 מיליון דולר.

 

העסקה לרכישת זינמנטריקס הובלה על ידי חברת "תהליכים עסקיים", שהייתה היזמית של זינמטריקס ויזמה גם את הרכישה של החטיבה האנליטית מג'ורדן וואלי. זינמטריקס נמצאת בתהליך פיתוח מתקדם של מערכת לזיהוי חתימה כימית משולבת טכנולוגיות "מהמתקדמות ביותר בעולם". המערכת פונה לשוק מניעת הזיופים שנאמד במיליארדי דולרים.

 

כמו כן הודיעה החברה הקנדית על רכישת קרן ההון סיכון אתלון גלובל סקיוריטי שנוסדה על ידי דורון אלמוג ב-2005. אתלון ניהלה הון של 50 מיליון דולר והשקיעה עד כה ב-6 חברות מתחום הומלנד סקיוריטי. בין החברות שהשקיעה בהן החברה: פרסיי ובלובירד אירו סיסטמס. הרכישה של קרן הון הסיכון הישראלית הושלמה בנובמבר האחרון. על פי העסקה מקבלים בעלי המניות של קרן הון הסיכון אתלון 2.4 מניות של יורקונטרול עבור כל מניה של אתלון שהם מחזיקים. כמו כן , מקבלים בעלי המניות 1.5 מניות של חברת יורו קונטרול בתמורה לכל מניה שלהם במקרה של הנפקת זכויות של החברה.

 

להערכת יורוקונטרול ואתלון, לחברה המשולבת יהיה מאזן חזק, מגוון רחב של טכנולוגיות בתחום ההומלנד סקיוריטי, אנרגיה, אימות וזיהוי. שתי החברות הודיעו שהן מתכוונות להמשיך לקדם את הטכנולוגיות של החברות. שיורוקונטרול תקבל את כל האחזקות של אתלון בחברות הסטראט-אפ שלה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x