$
חדשות טכנולוגיה

מסתמן: גוגל תשיק את הסלולרי שלה בשבוע הבא

החברה הודיעה על כנס שתערוך ביום שלישי הבא, וספקית הסלולר טי-מובייל הודיעה כי תשיק סלולרי מבוסס אנדרואיד שניהולו יהיה בידי גוגל. במקביל דלפו מחירי המכשיר: 180 דולר במסגרת התחייבות, או 530 דולר בלעדיה. על פי הדיווחים, גוגל תשווק את המכשיר גם מחוץ לארה"ב

יוסי גורביץ ושי ענבל 12:2730.12.09
גוגל הודיעה כי תערוך ביום שלישי הבא מסיבת עיתונאים הקשורה לאנדרואיד, מערכת ההפעלה הסלולרית שלה, וההודעה חידשה את גל ההערכות כי גוגל תשיק במהלכו טלפון סלולרי משלה, שזכה לכינוי "נקסוס 1". כך עולה משורה של דיווחים ברשת, ביניהם של סוכנות הידיעות רויטרס.

 

עד כה שימש האנדרואיד, מבחינתה של גוגל, כמערכת הפעלה בלבד; היא לא היתה אחראית לתכנון הסלולר מעבר לכך. הנקסוס 1, אם אכן יושק, צפוי לשנות את המצב. תמיכה בהערכה זו מגיעה מהודעה רשמית של חברת הסלולר טי-מובייל, על פיה בקרוב תציג מכשיר אנדרואיד – אבל כזה שכל התמיכה בו, הן תמיכת חומרה והן תמיכת תוכנה, תגיע מחברות אחרות: HTC וגוגל, בהתאמה.

 

צילום מסך של אתר google.com/phone, כפי שדלף לאתר גיזמודו צילום מסך של אתר google.com/phone, כפי שדלף לאתר גיזמודו

 

הנקסוס יעלה 530 דולר ברכישה דרך גוגל

 

בלוג הטכנולוגיה גיזמודו פרסם אמש (ג') ידיעה, שלפיה הודלפו לו מסמכים פנימיים ותמונות של הנקסוס 1. מהמסמכים עולה כי גוגל תמכור את המכשיר ברשת טי-מובייל תמורת 180 דולר וחוזה התחייבות לשנתיים, או תמכור אותו ישירות ללקוחות, דרך האתר שלה, תמורת 530 דולר. המחיר למכשיר ללא התחייבות גבוה משמעותית יחסית לשמועות קודמות; ההערכות דיברו על מכירתו ללקוח תמורת 200 דולר. פרט מעניין בדיווח של גיזמודו הוא שגוגל מגבילה את מספר המכשירים שיכול משתמש גוגל מסוים לרכוש לחמישה.

 

 

העסקאות האפשריות לרכישת הנקסוס 1, כפי שדלפו לאתר גיזמודו העסקאות האפשריות לרכישת הנקסוס 1, כפי שדלפו לאתר גיזמודו

 

כמו כן, האתר הבחין כי בתנאי השימוש של הזמנת המכשיר ישנה התייחסות לשליחתו מחוץ לארצות הברית. לא ברור אם ניתן יהיה לשלוח את המכשיר לכל מדינה בעולם, או רק למדינות נבחרות. האתר המיוחד שנבנה לצורך שיווק המכשיר ישכון בכתובת google.com/phone, אשר כרגע אינה פעילה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x