• תפריט
הייטק והון סיכון

Cell2Bet הישראלית מאיימת לחסל את עמדות הלוטו

החברה האלמונית מפתח תקווה תספק לפיס הקולומביאני שירותי מילוי טפסי הימורים בסלולר

אסף גלעד 19:2929.12.09

הסכם ראשון לחברת הסטארט-אפ האלמונית מפתח-תקווה שמעבירה את ההימורים המוסדרים לתוך הסלולר. חברת Cell2Bet תספק לרשות ההימורים הממשלתית בקולומביה - מפעל הפיס המקומי המגלגל כמיליארד דולר בשנה - טכנולוגיה המאפשרת לבעלי טלפון סלולרי למלא טפסים ולשלוח אותם מהטלפון.

 

החברה

שקדה בשנים האחרונות על פיתוח המערכת, שאיננה דורשת כרטיס אשראי או רישום מוקדם על מנת למלא טופס הימורים, כגון טופסי לוטו , על גבי הטלפון הסלולרי. את החיוב מבצעת Cell2Bet ישירות מהחשבון הסלולרי של המשתמש. ההסכם יספק בלעדיות ל Cell2Bet למשך עשר שנים עם הרשות הקולומביאנית. את ההתקנה תבצע החברה רק מאמצע 2010, ובשנה שלאחר מכן צופים בחברה התחלת הכנסות מהעסקה.

 

"זהו שוק שמגלגל 250 מיליארד דולר בשנה", אמר ל"כלכליסט" איתן חיימוביץ', מנכ"ל החברה, " נכון להיום אנו בשיחות עם עוד 30 רשויות הימורים לאומיות בעולם, ואנחנו אופטימיים לגבי הביקוש שאנחנו עדים לו."

 

לדברי חיימוביץ', המוצר מבטל את הצורך בקיוסקים שפורסים מפעלי הפיס השונים בעולם. "המערכת שלנו מאפשרת לרשויות ההימורים להגדיל את החשיפה שלהם למנויים פוטנציאלים, תוך חסכון במבנים הקיימים, ומצד שני מאפשרת גם לחברת הסלולר לגזור קופון על העסקה, כיוון שהחיוב מתבצע לא מתוך כרטיס אשראי אלא ישירות מחשבון הסלולר של המנוי. זו הסיבה שגם חברות הסלולר אבל גם רשויות ההימורים אוהבות את הפתרון שלנו".

 

חיימוביץ' נושא ונותן כיום מול 3 מפעילות הסלולר הגדולות במדינה: טיגו, קומסל ומוביסטאר-טלפוניקה, על מנת לצרף אותן לשירותי החיוב. בחברה מושקעים ניל קדישה, ממייסדי קוואלקום וקרן ההון סיכון האמריקאית, 21 ונצ'רס.

 

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x