שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
חדשות טכנולוגיה

מה באמת ידוע על הטלפון של גוגל?

בעוד הרשת מוצפת בשמועות ובהשערות בנוגע לנקסוס 1, המכשיר המסתורי של גוגל, אפשר לצמצם את העובדות המוצקות לרשימה קצרה. בתוך כך, נחשפו סרטונים ראשונים המדגימים את המכשיר

אבנר קשתן 15:2617.12.09
מאז שאישרה גוגל את קיומו של מכשיר הנקסוס 1, סמארטפון מבוסס מערכת ההפעלה אנדרואיד מתוצרת HTC, התמלאה הרשת בידיעות סותרות ובלתי מבוססות על עתידו של המכשיר, הנעות בין השמועה על כך שאפל עומדת מאחורי הטלפון ועד לתביעת זכויות יוצרים מיורשיו של סופר המד"ב פיליפ ק. דיק, שבהשראת
ספרו הוענק למכשיר השם נקסוס.

 

הפרטים הידועים על המכשיר הוא שהוא אושר לשימוש בארה"ב ברשת הדור השלישי של חברת T-Mobile על ידי ה-FCC, רשות התקשורת הפדרלית, וכי היא רשמה את השם Nexus 1 כסימן רשום בתחום הטלפונים הסלולרים - על שמה, ולא על שם HTC המייצרת את המכשירים. עם זאת, לאור העובדה שהמכשירים חולקו לעובדי גוגל כפרוייקט "מעבדה סלולרית" לפיתוח ובדיקת אפליקציות למערכת ההפעלה אנדרואיד, יתכן שכוונת גוגל היא למכור את המכשיר כמכשיר בדיקות למפתחים, ולא לקהל הרחב. גוגל מוכרת גם היום מכשיר של HTC לקהל המפתחים, הקרוי Android Dev Phone 1, המותאם לגרסא 1.0 של אנדרואיד. יתכן כי הנקסוס 1 הוא מחליפו של מכשיר זה, המתאים לגרסא 2.1 של מערכת ההפעלה.

 

למרות הציפיות מהמכשיר להיות "קוטל אייפון", המכשיר מבוסס חומרה הדומה לדגמים אחרים שמייצרת HTC, כולל מעבד הסנאפדרגון החדיש במהירות 1 ג'יגה הרץ, חיבור לרשתות אלחוטיות מהירות בתקן 802.11n, ומצלמה הכוללת פוקוס אוטומטי ופלאש LED מובנה. אם גוגל לא תפתח ממשק משתמש אלטרנטיבי למכשיר המחליף את ממשק האנדרואיד הסטנדרטי, הזמין בכל שאר המכשירים, לא ברור מה הבשורה הגדולה שיביא המכשיר לשוק.

 

עד שתגיע הצהרה רשמית מגוגל, אשר צפויה להתחיל לשווק את המכשיר באופן רשמי ב-5 בינואר 2010, ניתן להתרשם מהנקסוס 1 בארבעה סרטונים שפורסמו באתר TheNexusOne.com, שהוקם לעקוב אחר השמועות על המכשיר.

 

עדכון: אתר TheNexusOne.com הורד מהאינטרנט, והסרטונים שפרסם הורדו מיוטיוב. לא ידוע אם הדבר קרה בעקבות דרישה של גוגל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x