$
אינטרנט

איטליה: יוטיוב הורשעה בפגיעה בזכויות יוצרים

בפסיקה תקדימית קיבל בית משפט ברומא את תביעתו של ערוץ טלוויזיה שהאשים את יוטיוב בשימוש באלפי קטעים מתוכניותיו. הקטעים הוסרו, אך הערוץ עדיין דורש פיצויים בסך 730 מיליון דולר

אבנר קשתן 12:2017.12.09
בית משפט ברומא פסק אתמול (ד') כנגד אתר שיתוף הווידיאו יוטיוב בתביעת הפרת זכויות יוצרים שהגישה כנגדו Mediaset, חברת שידור איטלקית הנמצאת בבעלותו של ראש ממשלת איטליה, סילביו ברלוסקוני, כך מדווח בלוג חדשות הטכנולוגיה All Things D.

 

על פי התביעה, שהוגשה בחודש יולי
2008, נמצאו ביוטיוב כ-4,600 קליפים וסרטונים המקיפים כ-325 שעות שידור מתוכניות הרשת, ובמיוחד מהגרסה האיטלקית לתוכנית הריאליטי "האח הגדול", אשר נחשבת לאחת התוכניות הפופולריות באיטליה והתוכנית הנצפית ביותר באינטרנט.

 

בית המשפט הורה ליוטיוב להסיר באופן מיידי את התכנים הבעייתיים. בנוסף, דורשת מדיהסט פיצויים בסך חצי מיליארד יורו (כ-730 מיליון דולר) על הפצה בלתי חוקית של חומריה, נוסף לפיצוי על רווחי פרסום משוערים שנמנעו ממנה עקב אובדן הצופים בשידורי הטלוויזיה. על פי חישובי החברה, שקלול כמות התכנים עם מספר הצפיות בהם באתר שוות ערך לאובדן של 315,000 ימי שידור מלאים בטלוויזיה. טרם נמסרה פסיקה בנוגע לדרישת הפיצויים, אך גוגל, מפעילת אתר יוטיוב, צפויה לערער על ההחלטה.

 

הפסיקה האיטלקית עומדת בניגוד לעמדה המשפטית המקובלת בארה"ב, שלפיה אתרי תוכן גולשים מחויבים להסיר תוכן הפוגע בזכויות היוצרים רק אם התקבלה דרישה כזו מבעלי הזכויות, והם אינם מחויבים לוודא מראש שלא מועלה אליהם תוכן בעייתי. בעת הגשת התביעה בשנה שעברה, מסרה יוטיוב כי "אין צורך בפעולה משפטית, אנחנו נשתף פעולה עם כל בקשה להסרת תכנים על ידי בעלי הזכויות", אך בית המשפט בחר להאשים אותם בפסיקה שעשויה להיות תקדימית באיחוד האירופי.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x