$
אינטרנט

צ'ד הארלי מייסד יוטיוב: "העלויות שלנו יורדות והרווחים עולים"

השיק בירושלים יחד עם שמעון פרס את הערוץ הרשמי של נשיא המדינה באתר הווידאו הגדול בעולם

עומר כביר 12:0608.12.09

"ליוטיוב היו שני רבעונים מצויינים. המצב הכלכלי אמנם קשה, אבל העלויות שלנו יורדות בזמן שהרווחים שלנו עולים. זה שילוב טוב להצלחה", כך אומר מייסד יוטיוב, צ'ד הארלי, במסיבת עיתונאים משותפת עם נשיא המדינה, שמעון פרס, שנערכה היום בבית הנשיא בירושלים.

 

"אנחנו מרגישים
שאנחנו יכולים לבנות מוצר טוב יותר", הוסיף הארלי, "וליצור דרכים טובות יותר בהן יכולים השותפים שלנו להרוויח כסף והמפרסמים שלנו לחשוף את עצמם בפני קהל גלובלי ורלוונטי".

 

בפתח מסיבת העיתונאים השיקו פרס והארלי את ערוץ היוטיוב הרשמי של נשיא המדינה. "בזמנים אחרים הזכות לדבר הייתה שמורה רק למעטים ולחזקים, עכשיו לכולם יש את החופש לדבר", אמר פרס בעת ההשקה. הארלי ציין שהוא נרגש להשיק את ערוץ היוטיוב של נשיא ישראל: "אני מודה לך שבחרת בנו כדי ליצור קשר עם הציבור".

 

ערוץ היוטיוב כולל גם קטעים הומוריסטיים ומשעשעים. "אני לא חושב שאדם יכול להיות רציני אם הוא לוקח את עצמו ברצינות", הסביר פרס. "היכולת לצחוק על עצמך היא חיונית אם אתה רוצה לצחוק על אחרים. אם אתה לא צוחק אתה לא נהנה מהחיים, אז אני רוצה שתהיה לי זכות לצחוק על אחרים ועל עצמי, ולאחרים תהיה זכות לצחוק עליי. יש מספיק סיבות לצחוק ממני, אז למה שלא ינצלו את זה? צחוק הוא חלק מהחיים".

 

הארלי התייחס למקום של יוטיוב ככלי לקידום השלום: "אנחנו רוצים ליצור הזדמניות שוות ולהעביר את חוויית הווידיאו דמוקרטיזציה. כשהקמנו את יוטיוב לא דמיינתי שיחשבו שאנחנו כלי להבאת שלום. אנחנו מכירים בכך שיש לנו קהל גלובלי. יצרנו פלטפרומה שמאפשרת לכולם להשתתף, ואנחנו מסירים גבולות מאפשרים לאנשים לראות את הצד השני, לראות שכולם חולקים את אותם חלומות ויש להם אותם פחדים. זאת, באמצאות הווידיאו, שהוא כלי מאוד חזק להעברת רעיונות. אנחנו נרגשים מהעתיד שלנו ונמשיך לקדם את השלום בכל דרך שאנחנו יכולים".

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x