$
אינטרנט

דיווח: אמזון מתכננת לפתוח חנויות פיזיות בבריטניה

הסאנדיי טיימס מדווח כי חלוצת המכירות ברשת, אמזון, מחפשת בחשאי נדל"ן מתאים לפתיחת החנויות הראשונות הלא-מקוונות שלה. אמזון בריטניה: אין תגובה

יוסי גורביץ 09:4507.12.09
האם אמזון לא מסתפקת עוד בחנויות מקוונות? הסאנדיי טיימס דיווח אתמול (א') כי הזרוע הבריטית של אמזון, אמזון בריטניה, מחפשת בחשאי אתרים מתאימים לבניית חנויות פיזיות. אמזון בריטניה סירבה להגיב על הידיעה.

 

מקורות בשוק הנדל"ן אמרו לסאנדיי טיימס כי אנשי אמזון מחפשים מקומות בולטים ברחבי בריטניה, כדי לבנות בהם חנויות ענק. העיתוי מעניין, משום שבזמן האחרון רשת הספרים הבריטית, בורדרז, סוגרת חנות אחר חנות. על פי ההערכות, חלק מן החנויות ייבנו מחוץ ללונדון, כדי להמנע מבעיות חניה.

 

אמזון הוקמה ב-1994 והפכה לעסק האינטרנט המוכר הראשון. עד כה, לא פתחה החנות המקוונת סניפים פיזיים ("לבנים וטיח", בביטוי האנגלי), והשינוי נתפס כהיפוך של מודל הפעולה שלה. המקורות אמרו, עם זאת, שכל זמן שאמזון הסתפקה במכירת ספרים ודיסקים - "דברים שנכנסים לתא הדואר שלך", בלשונו של אחד מהם - היא יכלה להסתפק בחנות מקוונת. אבל, בשנים האחרונות, אמזון מוכרת פחות או יותר כל דבר - כולל אופניים.

 

הסאנדיי טיימס מציין כי על פי המקורות המודל של אמזון הוא חנות בריטית גדולה - ארגוס. ארגוס מספקת שירות של "הזמן וקח" - הלקוח מזמין את המוצר ואוסף אותו מחנות פיזית, וחוסך בכך את זמן ההמתנה - ולדבריה הוא הופך לפופולרי יותר ויותר; 18% מהמכירות שלה מתבצעות כך, ועל פי הערכותיה של ארגוס השיעור יעלה לכ-50% בתחום האלקטרוניקה במהלך עונת החגים.

 

אמזון צלחה את המשבר של השנה האחרונה ללא פגע, ומכירותיה עלו ב-28%. שווי השוק שלה מוערך כעת בכ-59.5 מיליארדי דולרים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x