$
הייטק והון סיכון

מכירת קופרגייט הגדילה הכנסות ורווחי תמיר פישמן; תחלק דיבידנד בסך 38.7 מיליון שקל

הכנסות הקרן ברבעון השלישי מתקרבות ל-6 מיליון שקל, לעומת 374 אלף שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד

אסף גלעד 17:1329.11.09

בעקבות מימוש נכסיה בחברת השבבים קופרגייט, רשמה תמיר הון קפיצה חדה בהכנסותיה ביחס לשנה שעברה. הכנסות הקרן ברבעון השלישי של השנה מתקרבות ל-6 מיליון שקלים, בהשוואה ל-374 אלף שקל בלבד ברבעון המקביל אשתקד. תמיר הון תחלק דיבידנד בשווי של 38.7 מיליון שקל. תמיר הון נסחרת כיום בשווי של 81.6 מיליון שקל.

מה דעתך על מניית תיקון עולם קנבט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

קרן ההון סיכון תמיר פישמן, יחד עם הקרנות אתגר, כרמל וקרן ההשקעות של מוטורולה, סגרו את עסקת מכירת קופרגייט לסיגמא רק לפני שבועיים, ותמיר-פישמן, המרוויחה העיקרית מהעסקה, תשלשל לקופתה כ-60 מיליון דולר, במזומן ובמניות.

 

תמיר פישמן וקרנות ההון סיכון לא נפגעו מירידת המניה של סיגמא מאז היוודע דבר העסקה באמצע חודש אוקטובר, כיוון שאת מניות החברה קיבלה רק ב-12 בנובמבר, ומאז רשמה סיגמא עלייה של כ-1.5%.

 

מעבר לרווח רבעוני

 

עם זאת, הקטינה מאוד תמיר פישמן את הוצאותיה ברבעון האחרון, ובשנה האחרונה בכלל, כך שרווחיה עלו והסתכמו ב-4.8 מיליון שקל לעומת הפסד של 15.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. ברבעון נחסכו לתמיר פישמן שינויים בשווי ההוגן של השקעותיה בחברות, נתון שמסביר את העלייה הדרמטית ברווחיות.

 

זוהי החברה השישית שנמכרת מקרן תמיר פישמן 2, כאשר שלוש חברות נוספות הונפקו, בהן אלוט, וולטייר, וקומסק.

 

הדו"ח של תמיר הון חישב את שווי אחזקותיה בחברת הפורטפוליו אקספנד, שבימים אלה נמצאת לקראת מכירה בהפסד. בחברה הושקעו על ידי תמיר הון וכמה קרנות נוספות 85 מליון דולר, אך היא צפויה להמכר בכ-40 מיליון דולר בלבד.

 

עובדי קופרגייט עובדי קופרגייט צילום: פלג "הפק" אקר

 

במהלך הרבעון האחרון מכרה תמיר פישמן את אחזקותיה בנובה מכשירי מדידה תמורת 1.2 מיליון דולר, לאחר שהשקיעה בה כ-3 מיליון דולר.

 

עוד עולה מהדו"חות כי תמיר הון הגדילה את השקעותיה בחברות הפורטפוליו שלה במהלך 2009 לכ-118 מיליון שקל עד ספטמבר, לעומת 89 מיליון שקל בכל שנת 2008. במהלך תשעת החודשים, השקיעה החברה סך של כ-2.9 מיליון שקל באקספנד נטוורקס ובחברת הביוטק MGVS, וצברה רווח נטו של כ--31.2 מיליון שקל כתוצאה משינוי בשווי הדולרי של השקעה בחברות המטרה. עליית שווי בחברות המטרה במהלך הרבעון השלישי נובע בעיקר מעליית ערך ההשקעה בחברת קופרגייט ומעליית ערכן של החברות הבורסאיות של תמיר, אלוט ווולטייר בעקבות עליות שערי המניות שלהן בבורסה הרלבנטית במהלך הרבעונים השני והשלישי של 2009.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x